Mija 11 lat od śmierci Whitney Houston. Edyta Górniak dokładnie wie, co było przyczyną tragedii. Nikt wcześniej nawet o tym nie wspomniał

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak przez lata była porównywana do wielkiej sławy, czyli Whitney Houston. Dzisiaj mija dokładnie 11 lat od śmierci amerykańskiej wokalistki. Polska gwiazda dokładnie wie, co doprowadziło do tragedii. 

Edyta Górniak kilka lat temu wróciła ze Stanów Zjednoczonych do Polski, a po emigracji znalazła swoje miejsce na ziemi w Zakopanem. Tam zamieszkała w pięknej góralskiej willi. Życie w tym miejscu spodobało jej się na tyle, że chętnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych lokalnej społeczności, która przyjęła ją z otwartymi ramionami.

Wokalistka niedawno na kilka tygodni wybrała się za granicę. Jesień spędziła w Tajlandii, a później przeniosła się do Dubaju. Była to jej pierwsza podróż od czasu ogłoszenia pandemii. Nie spieszyło jej się, aby wrócić do Polski, ale zrobiła to ze względu na sylwestrowy występ w Zakopanem, gdzie po raz pierwszy zadebiutowała na scenie u boku swojego syna Allana.

Pamiętam, jak do niego zadzwoniłam i powiedziałam, że jest taka sprawa, że reżyser zapytał, czy nie byłoby fajnie, jakbyśmy razem wyszli na scenę. Allan zapytał kiedy. Powiedziałam, że w sylwestra. Odpowiedział, że spoko. Chciał być w Krakowie ze znajomymi, ale będzie po prostu w Zakopanem – mówiła w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Edyta Górniak zna prawdę o Whitney Houston

Edyta Górniak to jeden z największych wokalnych talentów w historii polskiej muzyki. Nic więc dziwnego, że od samego początku jest porównywana do światowej sławy, czyli Whitney Houston. Łączył je bowiem nie tylko talent, ale też podobna wrażliwość w głosie.

Przypomnijmy, że od śmierci amerykańskiej wokalistki minęło już 11 lat. Piosenkarka utopiła się w wannie w pokoju hotelowym w Beverly Hills po  przedawkowaniu narkotyków. Edyta w rozmowie z Faktem wyjawiła, że dokładnie wie, co było przyczyną jej poważnych problemów.

Największym wrogiem Whitney był jej nadzwyczajnie piękny głos. Presja tych, którzy ją odkryli i pokochali, zbudowała oczekiwanie, że  zawsze musi być doskonała i idealna w tym, co robi. Konieczność rozwijania tego fenomenu właściwie odbierała jej prawo do błędu. Kiedy Whitney okazywała słabość, cały świat natychmiast to krytykował – przynała Edyta w rozmowie z tabloidem.

Wspomniała również o licznych porównaniach do Houston.

Światowa prasa często porównywała naszą wrażliwość, organiczność i skalę głosu. Uczciwie mówiąc, nie mogę tego przyjąć za prawdę. Ale kłaniam się tym porównaniom. To wielka nobilitacja.

Edyta powiedziała, że miała okazję współpracować z kompozytorami, którzy tworzyli dla Whitney i zawsze będzie to dla niej ogromne wyróżnienie. Poniżej możecie wysłuchać , jak Górniak zaśpiewała jeden z największych przebojów Whitney, czyli I Will Always Love You.


Edyta Górniak - sylwester TVP 2022

Edyta Górniak - sylwester TVP 2022

Whitney Houston

Whitney Houston

Whitney Houston

Whitney Houston

Komentarze

 • Gość pisze:

  Edzia miała urodę i szanse na karierę, ale brakło tego czegoś między uszami, zmarnowała szanse, poszła w kicz, sztuczna twarz, miernie kawalki i odlecuane bredzenie pani po podstawowce. Jedyne przeboje jakie miala, to te trzy z samych poczatkow, i koniec. Ale nawet tego w obecnym jej wykonaniu nie da się słuchać, tak zawodzi i robi tyle ozdobnikow, że uszy bolą.

 • A@ga pisze:

  Whitney to Voice bo tak ja określano w branży, miała nadprzyrodzony talent to operowania tym głosem.
  Wszystkie Jej piosenki były hitami, zdobywały mnóstwo nagród Grammy i innych ….Na równi z M.Jacksonem byli największymi zdobywcami nagród muzycznych.
  Umarła za wcześnie, zbyt młodo,mogła jeszcze stworzyć zaśpiewać mnóstwo hitów.Ti smutne ale zabiła ją miłość i narkotyki.

 • Gość pisze:

  Edzia znowu wie wszystko, żenada😔

 • EJK pisze:

  Whitney była przepiękną kobietą z przepięknym głosem.
  Edyta też jest piękną kobietą z przepięknym głosem. Obie wykonują swe utwory z wielką wrażliwością, perfekcją, muzykalnością i wdziękiem.
  Uwielbiam, jak śpiewa Whitney, ale Edycie też nie można nic zarzucić, ma piękny głos i pięknie prezentuje go nam w swoich piosenkach.

 • Gość pisze:

  Kto krytykuje Edytę to widocznie jest wielbicielem Zenka M nie ma innego wytłumacznia

  • XYZ pisze:

   Bardzo lubię Panią Edytę i tak samo Pana Zenka; jedno nie wyklucza drugiego. Mam nadzieję, że nie zabronisz mi takiego gustu, bo bym tego nie przeżyła.

  • Gość pisze:

   Dokładnie podzielam opinię
   .

 • Brutus pisze:

  Z czym z widelcem do rosolu- kto śmie porównywać Edytę Górniak do takiej gwiazdy mega gwiazdy jak WH . Ten kto tak myśli to jest ślepy i po prostu głupi.Jak można porównać boginię do cyganki

  • Gość pisze:

   Nie znasz się na śpiewie to się nie wypowiadaj.
   Hejterze .

  • Gośćalicja pisze:

   cyganki? do murzynki? co za określenia?

  • Gość pisze:

   Nie da się porównać Każda wyjątkowa!

  • Gość pisze:

   Jestem tego samego zdania!

  • Małgorzata pisze:

   Absolutnie śmiem porównywać te głosy, żeby mieć pojęcie o czymś takim trzeba przynajmniej uczyć się śpiewać, emisji głosu i przekraczać bariery dźwięku nie do pokonania przez wiele osób. Zatem taki komentarz uważam za pusty i po prostu wulgarny, nie dość że pozbawiony merytorycznej treści to jeszcze nacechowany agresją i pogardą do drugiego człowieka.

  • Gość pisze:

   Komenatarz o porównaniu do cyganki jest nie na miejscu.
   Faktycznie nie da się ich porównać gdyż Whitney operowała 5 oktawami, a p. Edyta ma 3,8. Pani Justyna Steczkowska czy p.Beata Kozidrak mają po 4 oktawy. Wystarczy sensowny argument.

 • Gość pisze:

  Pani Górniak znowu odleciała. Ani dorobku muzycznego nie ma takiego jak WH ani głosem nie dorasta do pięt WH

 • Gość pisze:

  NARKOTYKI

  • Gość 123 pisze:

   W które wciągnęli ja bracia, a potem cała rodzinka korzystała z jej kasy, tatuś oskubał, a jak była na samym dnie to nikt jej nie pomógł.

  • Gość pisze:

   Houston a Górniak to dwa różne światy

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×