Szukaj

Książę Filip prawie zginął przez kontrowersyjny zapis w protokole. Czego dotyczy?

książę Filip miał wypadek

v

Dlaczego rodzina królewska nie zapina pasów w samochodzie?

Kilkanaście dni temu książę Filip miał groźnie wyglądający wypadek samochodowy w okolicach Sandringham. Gdy na miejscu pojawiła się policja i karetka okazało się, że mąż królowej Elżbiety II nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dlaczego nie trzymał się podstawowych zasad bezpieczeństwa? Okazuje się, że za wszystkim stoi protokół królewski, którego trzyma się cała rodzina królewska.

Kilkanaście dni temu cały świat wstrzymał oddech. Do mediów przedostała się niepokojąca informacja na temat księcia Filipa. Okazało się, że mąż królowej Elżbiety II brał udział w wypadku samochodowym z udziałem innego pojazdu niedaleko królewskiej posiadłości Sandringham. Doszło do groźnie wyglądającej stłuczki, w której ucierpiał drugi kierowca. Książę wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, ale gdy na miejscu pojawiła się policja wyszło na jaw, że mąż monarchini nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Informacja była na tyle kontrowersyjna, że wywołała w mediach prawdziwą dyskusję. Dlaczego książę, który przez pół życia był wojskowym, nie dotrzymał tak podstawowych zasad bezpieczeństwa? Okazuje się, że rodzina monarchini jest zwolniona z obowiązku zapinania pasów na czas podróży. Dlaczego? Wszystko przez… królewski protokół. W razie niebezpieczeństwa lub wypadku rodzina królewska musi zadbać o to, by mieć odpowiedni czas na reakcję, a pasy bezpieczeństwa mogą go skracać.

Nie jest to jednak jedyny przykład drogowej samowolki. Królowa, która jest miłośniczką samochodów i wciąż pozostaje czynnym kierowcą, nie ma prawa jazdy. Dlaczego?

Bo nie musi.

Radość na brytyjskim dworze. Rodzina królewska wkrótce się powiększy!

Rodzina królewska szaleje ze ślubami! Już niedługo w Windsorze znów zabrzmią weselne dzwony!

Cała rodzina królewska przyłapana na świątecznym spotkaniu u królowej Elżbiety II! Ciężarna Meghan Markle oraz księżna Kate zakopały topór wojenny!


Rodzina królewska na mszy świątecznej 2018

Rodzina królewska na mszy świątecznej 2018

Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa

Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa

Rodzina królewska na balkonie

Rodzina królewska na balkonie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×