Szukaj

Dlaczego Andrzej Duda usiadł w dalszym rzędzie na pogrzebie Pawła Adamowicza? Jest oficjalny komentarz

Andrzej Duda, pogrzeb Pawła Adamowicza

Andrzej Duda, pogrzeb Pawła Adamowicza

Andrzej Duda na pogrzebie Pawła Adamowicza

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza zostali usadzeni w tylnych ławkach. Z przodu siedział zaś Donald Tusk, Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski. Skąd decyzja, by sprawującego władzę prezydenta posadzić w innym miejscu? Kto decydował o rozsadzeniu?

19 stycznia w Gdańsku odbył się pogrzeb Pawła Adamowicza, zamordowanego na scenie podczas finału WOŚP 2019 w mieście, w którym od 20 lat piastował stanowisko prezydenta. Na uroczystościach pojawiło się wielu polskich polityków, w tym Andrzej Duda tym razem wyjątkowo bez żony, Donald TuskAleksander KwaśniewskiLech WałęsaMateusz Morawiecki czy Jerzy Buzek. Sporo kontrowersji wzbudził fakt, że prezydenta posadzono w tylnej ławce wraz z Morawieckim, podczas gdy reszta siedziała w przednich rzędach.

Okazuje się, że o tym, by posadzić prezydenta i premiera w dalszych ławkach zdecydowali gdańscy urzędnicy. Sprawująca obecnie obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz udzieliła w tym temacie dość enigmatycznego komentarza:

Pogrzeb jest przede wszystkim uroczystością rodzinną. Z oczywistych względów organizatorem pogrzebu było miasto Gdańsk. Taka była też wola bliskich pana prezydenta. To nie było zaskoczenie ani dla Kancelarii Premiera, ani dla Kancelarii Prezydenta, bo wiadomo, że takie uroczystości, nawet jeżeli jest tak mało czasu, się przygotowuje. Nie udawajmy, wszyscy wiemy, po jakiej stronie debaty publicznej był pan prezydent Adamowicz, a po jakiej byli pan prezydent Duda i pan premier. – wyjawiła na antenie Radia Zet

Jak myślicie, co miała na myśli?

Mocne słowa Magdaleny Adamowicz: „To jest odpowiedzialność TVP. Mojego męża zabiły słowa”

Lech Wałęsa zadziwił cały kraj. Tak ubrał się na pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska

Zrozpaczona matka nożownika z Gdańska apeluje do Polaków. Jej słowa wstrząsnęły całym krajem


Andrzej Duda na pogrzebie Pawła Adamowicza

Andrzej Duda na pogrzebie Pawła Adamowicza

Andrzej Duda - pogrzeb Pawła Adamowicza

Andrzej Duda - pogrzeb Pawła Adamowicza

Andrzej Duda złożył kondolencje Magdalenie i Antoninie Adamowicz

Andrzej Duda złożył kondolencje Magdalenie i Antoninie Adamowicz

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×