NewsyJest odpowiedź Jurka Owsiaka na dramatyczny apel żony zmarłego Pawła Adamowicza! WOŚP wydała oświadczenie!

Jest odpowiedź Jurka Owsiaka na dramatyczny apel żony zmarłego Pawła Adamowicza! WOŚP wydała oświadczenie!

Jerzy Owsiak rezygnacja WOSP konferencja
Jerzy Owsiak rezygnacja WOSP konferencja
Kuba Górski
17.01.2019 18:00, aktualizacja: 17.01.2019 19:31

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odpowiedziała na apel rodziny prezydenta Gdańska. Fundacja z Jurkiem Owsiakiem  zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie. Pogrzeb Pawła Adamowicza zostanie wykorzystany do kolejnej zbiórki pieniędzy na cele charytatywne.

Jak już wiadomo pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza, odbędzie się w sobotę, rozpocznie się już o godz. 12 w Bazylice Mariackiej. Organizatorem pogrzebu będzie miasto Gdańsk przy udziale rodziny. Zgodnie z ostatnia wolą prezydenta przekazaną przez jego żonę Magdalenę, podczas pogrzebu prosi się uczestników o wpłatę datków na rzecz Fundacji WOŚP, lub na Fundację Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Wpłaty mają zastąpić przynoszenie kwiatów i zniczy w hołdzie zmarłemu.

Na apel żony prezydenta odpowiedziała WOŚP, która na swojej oficjalnej stronie opublikowała oświadczenie. Zatem Jurek Owsiak spełni ostatnią wolę Pawła Adamowicza, bowiem to WOŚP będzie odpowiedzialna za zbiórkę pieniędzy podczas pogrzebu. Fundacja WOŚP zaznaczyła, że zebrane podczas kwesty środki zostaną przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówkę szczególnie bliską prezydentowi Gdańska.

Zbiórka przeprowadzona będzie przez wolontariuszy WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadcza, iż zebrane podczas kwesty środki zostaną również przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska.Zbiórka stanowić będzie kontynuację 27. Finału WOŚP. Wolontariusze posługiwać się będą finałowymi identyfikatorami oraz skarbonkami oznaczonymi symboliką żałobną. Rozdawać będą także darczyńcom czerwone serduszka WOŚP.Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla Fundacji przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Zmarłego.- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Piękna reakcja WOŚP na apel rodziny Pawła Adamowicza.

 • W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?
 • Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
 • Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka
 • Paweł Adamowicz bronił się przed atakiem
 • Paweł Adamowicz z rodziną
 • Paweł Adamowicz z rodziną
 • Konferencja Jerzego Owsiaka
 • Lidia Niedźwiecka-Owsiak – kim jest żona Jurka Owsiaka?
 • Paweł Adamowicz wośp
 • Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP
 • Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP
[1/11] W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także