Agnieszka Chylińska mówiła o chorych dzieciach już rok temu. Co im dolega?

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska rzadko wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej skłoniło ją jednak do osobistych zwierzeń. Już kilka lat temu sugerowała, co dolega jej dzieciom. 

Agnieszka Chylińska niegdyś była zbuntowaną wokalistką zespołu O.N.A. Gwiazda po pewnym czasie przeszła metamorfozę i z chłopczycy zamieniła się w rasową kobietę. Zrzuciła kilka zbędnych kilogramów, przefarbowała się na blond, zaczęła nosić mini i rozpoczęła solową karierę.

Artystka życie na estradzie potrafiła idealnie połączyć z macierzyństwem. Piosenkarka jest matką trójki dzieci. Jej najstarszy syn Ryszard ma już 14 lat. Córeczka Estera to 10-latka, a najmłodsza Krysia ma zaledwie 7 lat.

Fani Agnieszki doskonale wiedzą, że oprócz muzyki ma też ona inną wielką pasję. Doskonale sprawdza się jako autorka książek dla dzieci. Na swoim koncie ma już kilka bestsellerów. Stworzyła serię publikacji, których główną bohaterką jest 8-letnia Zezia. Jej wesołe perypetie znalazły sporą grupę wielbicieli wśród najmłodszych czytelników.

Dotychczas piosenkarka łącznie sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy swoich książek (Zezia i Giler, Zezia, Giler i Oczak, Zezia i wszystkie problemy świata, Zezia, miłość i bunt na statku oraz Labirynt Lukrecji).

Agnieszka Chylińska opisała problemy dzieci w książkach. Z czym się zmagają na co dzień?

Agnieszka nie pozostała obojętna na to, co dzieje się w ostatnich dniach w Polsce. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej skłoniło ją do opowiedzenia o swoim trudnym macierzyństwie. Gwiazda jak dotąd nie mówiła o dzieciach i nie pokazywała ich zdjęć w social mediach. Wczoraj postanowiła zmienić zdanie.

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski – mówiła Agnieszka.

Chylińska już kilka lat temu wspominała publicznie o zaburzeniach swoich dzieci. Wydała książkę Giler, trampolina i reszta świata – jej główny bohater cierpi na autyzm. Była to opowieść o chłopcu, który od najmłodszych lat różnił się od swoich rówieśników, a jego rodzice poszukiwali pomocy u różnych specjalistów.

To miał być kolejny nasz wywiad… Ale nie wyszło. Temat mnie przerósł. Myślałam, że dam radę, że przecież napisałam tę książkę, by powiedzieć wam więcej. Również o sobie i o byciu mamą wyjątkowo „wyjątkowego” dziecka – powiedziała w jednym z wywiadów w listopadzie 2019 roku.

Jeszcze więcej na temat powieści i kulis jej powstawania opowiedziała podczas wizyty w Dzień Dobry TVN:

Jest to historia bardzo mi bliska. Bardzo długo się zbierałam do tego, żeby ją napisać, żeby była taka jakie jest życie. To historia o chłopcu wyjątkowym, który jest niepełnosprawny, z którym trzeba sobie poradzić i zaprosić do swojego domu na nowo. Trzeba się z nim oswoić. On ma dwoje rodzeństwa, które jest bardzo dzielne, oni muszą nauczyć się kochać brata na nowo. Mimo wszystko mam nadzieję, że napisałam książkę ku pokrzepieniu. Napisałam książkę po to, by człowiek znalazł w sobie taką godność i pokorę.

Podczas promowania swojej książki zdradziła, że jeżeli chce opowiedzieć nieco więcej o swoim życiu osobistym, to pisze o tym w swoich książkach. To pozwala przypuszczać, z jakimi problemami na co dzień zmagają się dzieci Agnieszki.

Zobacz także: Chylińska: „Nie usunęłabym chorego dziecka”


Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska z córką czyta powieść na Instagramie

Agnieszka Chylińska z córką czyta powieść na Instagramie

Agnieszka Chylińska przeszła metamorfozę

Agnieszka Chylińska przeszła metamorfozę

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×