Szukaj

Omenaa Mensah i Andrzej Sołtysik dosadnie wyznali co sądzą o Polakach! „Nasze społeczeństwo cofa się w rozwoju” [WIDEO]

Omenaa Mensah i Andrzej Sołtysik komentują rasizm w Polsce

11 stycznia w warszawskim Blue City już po raz XVII odbył się finał konkursu Miss Exotica. Z konkursem od wielu lat związana jest Omenaa Mensahktóra – choć niezwykle popularna w Polsce – ma niezwykle przykre doświadczenia z rasizmem i brakiem tolerancji w tle. W rozmowie z naszą reporterką dosadnie dała do zrozumienia co sądzi o społeczeństwie w kraju:

Spotykałam się z przejawem nietolerancji wobec mojej osoby. Zasadniczym filarem mojej fundacji jest działanie na rzecz tolerancji, edukacji, szerzenia tych postaw wobec szacunku do drugiego człowieka, bez względu na to, jakiego wyznaje Boga, z jakiego kraju pochodzi, jak się ubiera, jak wygląda i jaki ma kolor skóry. To wynika z moich wcześniejszych doswiadczeń, ale myślę, że mimo wszystko w ogólnym rozrachunku jest trochę lepiej, chociaż ostatnie wydarzenia mogą sprawiać takie wrażenie, że cofamy się w rozwoju. Pewnie część naszego społeczeństwa przez takie zachowanie i szerzenie nacjonalistycznych postaw cofa się w rozwoju, natomiast jest garstka osób, które swoją postawą są wzorem do naśladowania i chciałabym żeby takich osób było jak najwięcej w Polsce, żeby każdy chciał tu przyjechać, uczyć się, robić interesy.

Omena dodała także, że chciałaby aby granice naszego kraju były otwarte dla wszystkich ludzi

Ostatnie wydarzenia społeczne-polityczne-kulturowe nas jako Polaków nie przedstawiają w dobrym świetle na arenie międzykulturowej. Uważam, że my powinniśmy tak naprawdę dbać o to, żeby otwierać te nasze granice tak naprawdę. Mimo, że one są otwarte, to żeby były tak naprawdę otwarte.

Andrzej Sołtysik podszedł do sprawy nieco delikatniej i spróbował przeanalizować przyczynę rasistowskich zachowań Polaków.

Wydaje mi się, ze w Polsce ciągle mamy problem rasizmu. Jesteśmy tak homogenicznym społeczeństwem, 99% z nas to biali ludzi od bardzo bardzo dawna, w związku z tym kiedy widzimy inny kolor skóry na ulicy, to na niego w sposób naturalny reagujemy, bo nie jest dla nas czymś, co widzimy na codzień. Natomiast to się w sposób naturalny zmienia, może to nie jest rasizm tylko jakieś uprzedzenie kulturowe. Ciągle słyszymy o jakiś przypadkach głupich wybryków i fatalnych zachowań, gdzie one są haniebne i nie wiadomo z czego one się biorą. Chyba właśnie z tego, że w naszej kulturze nigdy nie było społeczeństwa mieszanego, dzieci w szkole czy przedszkolu nie mieszały się z ciemnoskórymi, tak jak we Francji chociażby, gdzie jest to normalne. Ale jest to kwestia nauki.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Całość rozmowy w materiale wideo.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Omenaa Mensah urodziła! Znamy płeć dziecka

Gwiazdy w zagadkowo misyjnej roli na zaskakujących zdjęciach kalendarza “Łączymy pokolenia”: Małgorzata Socha, Joanna Krupa, Hanna Lis, Omena Mensah

Jaka ona szczuplutka! Żona Andrzeja Sołtysika pokazała się w skąpym body. Uwagę zawraca też syn pary


Omenaa Mensah - Rafaello 2017

Omenaa Mensah - Rafaello 2017

Omenaa Mensah - premiera Volvo XC60

Omenaa Mensah - premiera Volvo XC60

Omenaa Mensah - kosmetyki Paese x Macademian Girl 2017

Omenaa Mensah - kosmetyki Paese x Macademian Girl 2017

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×