Szukaj

Tak Łepkowska chroni aktorów przed koronawirusem. Ekipa „Przyjaciółek” powinna wziąć z niej przykład

Ilona Łepkowska o koronawirusie

Ilona Łepkowska o koronawirusie

Kręcenie filmów w czasie pandemii koronawirusa nie należy do najłatwiejszych. W czasie zdjęć roi się od różnych zasad i obostrzeń. O których aktorów najbardziej boi się produkcja?

Ilona Łepkowska, to scenarzystka, która jest doskonale znana w świecie polskiej kinematografii. Produkcje, które wychodzą spod jej skrzydeł, są niemal zawsze naznaczone sukcesem. Tak było w przypadku: Nigdy w życiu, Oh Karol, Nie kłam kochanie i wszystkich części uwielbianego przez widzów Kogla-Mogla. Po latach powstała kontynuacja przygód Katarzyny Solskiej, którą obejrzało mnóstwo widzów.

Obostrzenia na planie Kogla-Mogla 4

Po sukcesie trzeciej części Łepkowska zdecydowała się iść za ciosem. Scenarzystka i ekipa zdjęciowa już rozpoczyna pracę nad kolejną, czwartą częścią filmu Kogiel-Mogiel. Jednak wszystko tym razem nie jest tak łatwe i przyjemne, jak do tej pory. Wszystko to przez panującą obecnie pandemię koronawirusa.

Choć rząd zniósł obostrzenia i pozwolił aktorom wrócić na plany zdjęciowe, to jednak wszystko odbywa się zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. Ilona Łepkowska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, jak wygląda praca w obecnej sytuacji. Szczególną troską otaczają starszych aktorów.

Jesteśmy cały czas na etapie epidemii. Mamy aktorów ze starszego pokolenia, o nich szczególnie trzeba zadbać, aby byli na planie bezpieczni. Aby ich nie przemęczyć. Mamy 30 dni zdjęciowych i musimy się skupić na tym, aby wykonać to wszystko jak najlepiej. Potem jest etap postprodukcji. Mamy nadzieję, że film trafi do kin w styczniu, ale też nie wiadomo. W tej chwili kina czekają na nowe premiery. Te premiery potencjalnych hitów są przesuwane i nie wiadomo, jak to będzie wyglądało. Bardzo bym się cieszyła, gdyby się okazało, że film Koniec Świata będzie jakąś lokomotywą, która rozpędzi frekwencję kinową. Byłabym zachwycona, ale nie wiemy, jak to będzie, bo cały czas jest niepokój czy druga fala epidemii się nie przydarzy i czy nie będziemy musieli znowu zamknąć się w domach. Mam nadzieję, że nie, i że w styczniu będziemy mogli widzom ten film pokazać.

W jaki sposób produkcja zadbała o bezpieczeństwo aktorów?

Wszystkie seriale realizowane przez nas są bardzo chronione i rzeczywiście, wszyscy są badani. Są wdrożone środki ostrożności, dezynfekcji, ozonowanie. Bardzo tego przestrzegają nasze ekipy. Mam nadzieję, że nic złego się nie wydarzy i bardzo się tego pilnuje. Staramy się, aby to bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu i żeby nie spotkało nas coś takiego, jak kolegów z innych ekip. Ale to zależy od naszej wspólnej dyscypliny. Tak, jak wszyscy powtarzają –  najważniejsza jest dyscyplina, utrzymywanie dystansu, unikanie dużych zgromadzeń, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach. Więc to mamy na względzie kręcąc film. Np. przenosimy w stosunku do scenariusza – te sceny, które można w plener. Po to właśnie, żeby wszyscy czuli się bezpieczniejsi.

Naszym zdaniem to bardzo odpowiedzialne podejście.


Ilona Łepkowska – MocArty RMF Classic 2019

Ilona Łepkowska – MocArty RMF Classic 2019

Kogel Mogel 4 powraca na ekrany

Kogel Mogel 4 powraca na ekrany

Ewa Kasprzyk jako Wolańska w

Ewa Kasprzyk jako Wolańska w "Kogel-mogel 4"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×