ExclusiveIlona Łepkowska po raz pierwszy tak szczerze o sporze z Małgorzatą Kożuchowską. "Trudno mówić o pojednaniu" [WIDEO]

Ilona Łepkowska po raz pierwszy tak szczerze o sporze z Małgorzatą Kożuchowską. "Trudno mówić o pojednaniu" [WIDEO]

Ilona Łepkowska, Małgorzata Kożuchowska
Ilona Łepkowska, Małgorzata Kożuchowska

01.09.2022 07:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ilona Łepkowska to scenarzystka ze sporym dorobkiem. Jest odpowiedzialna za hity jak: M jak miłość, Barwy Szczęścia, Na dobre i na złe, Och Karol, Kogel-Mogel, Zołza. Przez długi czas współpracowała z Małgorzatą Kożuchowską. Aktorka wcielała się w wykreowaną przez nią postać Hanny Mostowiak. Niestety panie nie rozstały się w najlepszych relacjach. Ilona dowiedziała się o rezygnacji Małgorzaty z M jak miłość z mediów.

Później scenarzystka dość krytycznie wypowiadała się na temat kolejnych ról Kożuchowskiej, zwłaszcza tych w serialach. W jednym z wywiadów powiedziała m.in.:

Gra kolejny sezon "Drugiej szansy", choć to próba wyciskania cytryny, w której nie ma już kropli soku. Rozumiem, że to buduje jej wartość marketingową i reklamową, że życie ma swoje prawa i trzeba płacić rachunki, ale mi jej szkoda. Ona powinna wrócić do teatru. Gdy ją widzę kolejny rok jako Borecką na zmianę z Boską, to muszę przyznać, że jej decyzja o odejściu z "M jak miłość" przestała mieć swoją wagę.

Relacje między paniami poprawiły się dopiero niedawno. Małgorzata zgodziła się nawet zagrać główną rolę w nowym filmie koleżanki, Zołza. Reporterka Jastrząb Post zapytała scenarzystkę o to, w jakich okolicznościach doszło do "zakopania topora wojennego".

Ilona Łepkowska o Małgorzacie Kożuchowskiej

Nasza rozmówczyni zdradziła, że pierwsza wyciągnęła rękę do Kożuchowskiej, jednak nie może być mowy o "pojednaniu", bo w zasadzie nawet się nie pokłóciły.

Trudno mówić o pojednaniu, bo właściwie my w bezpośredni sposób żeśmy się nie pokłóciły w żadnej mierze. To była raczej taka medialna burza, być może spowodowana kilkoma moimi wypowiedziami na temat ról Małgosi, które grała po odejściu z M jak Miłość. Ale to nie była nigdy kłótnia bezpośrednia, żaden konflikt między nami w rozmowie. Jeśli mamy mówić, kto wyciągnął pierwszy rękę, to pewnie ja. Rzeczywiście zadzwoniłam do Małgosi z informacją, że chciałbym podarować jej swoją powieść Idealna Rodzina i czy mogę jej gdzieś tą książkę dać, albo zostawić.

Gest Ilony poskutkował obsadzeniem Gosi w jej filmie.

Powiedziała, żebym zostawiła ją na portierni dla aktorów w Teatrze Narodowym, bo miała wtedy próby, co też zrobiłam i napisałam jej dedykację, że może fajnie byłoby zrobić coś razem, którą Małgosia zrozumiała jak zaczęła czytać książkę. Zorientowała się, że myślę pewnie o filmie na podstawie tej książki. Potem dałam jej scenariusz do przeczytania, a potem już pracowaliśmy wspólnie nad filmem.

Czy scenarzystka od razu widziała koleżankę w głównej roli?

Byliśmy z Klaudiuszem Frydrychem, producentem filmu od razu zdecydowani na Małgosię. Właściwie musieliśmy tylko przekonać Tomka Koneckiego, którego wybraliśmy do reżyserowania Zołzy, że Małgosia będzie idealną kandydatką. On miał wątpliwości nie dlatego, że wątpił w jej umiejętności, tylko dlatego, że nigdy z nią nie pracował. Pracował z bardzo wieloma aktorkami tego pokolenia, ale akurat z Małgosią nie. On musiał ją spotkać, porozmawiać z nią, musieli się chwilę poznać, żeby zrozumieć, że ten nasz wybór jest bardzo dobry.

Wybierzecie się na nową produkcję Łepkowskiej?

Małgorzata Kożuchowska dodała zdjęcia bez spodni?!
Małgorzata Kożuchowska dodała zdjęcia bez spodni?!
Ilona Łepkowska - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4.
Ilona Łepkowska - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4.
Małgorzata Kożuchowska - Gala Derby 2022
Małgorzata Kożuchowska - Gala Derby 2022
Ilona Łepkowska - premiera filmu Każdy wie lepiej
Ilona Łepkowska - premiera filmu Każdy wie lepiej
Małgorzata Kożuchowska - pokaz Gosi Baczyńskiej
Małgorzata Kożuchowska - pokaz Gosi Baczyńskiej
Ilona Łepkowska - Telekamery 2011
Ilona Łepkowska - Telekamery 2011
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także