Szukaj
Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Odjechane kreacje gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2018: Michał Szpak, Ewelina Lisowska, Maryla Rodowicz, Cleo
Odjechane kreacje gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2018: Michał Szpak, Ewelina Lisowska, Maryla Rodowicz, Cleo

Odjechane kreacje gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2018: Michał Szpak, Ewelina...

Odjechane kreacje gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2018:...

Sopot 2018: Zapłakana Sylwia Grzeszczak w objęciach Libera zdeklasowała wszystkie gwiazdy! Pięknie zaśpiewała i opowiedziała o swojej córce!
Sopot 2018: Zapłakana Sylwia Grzeszczak w objęciach Libera zdeklasowała wszystkie gwiazdy! Pięknie zaśpiewała i opowiedziała o swojej córce!

Sopot 2018: Zapłakana Sylwia Grzeszczak w objęciach Libera zdeklasowała wszystkie gwiazdy!...

Sopot 2018: Zapłakana Sylwia Grzeszczak w objęciach Libera...

Prawdziwy ogień na Instagramie! Mikołaj Roznerski publicznie flirtuje z Adrianą Kalską! Jaki z niego romantyk!
Prawdziwy ogień na Instagramie! Mikołaj Roznerski publicznie flirtuje z Adrianą Kalską! Jaki z niego romantyk!

Prawdziwy ogień na Instagramie! Mikołaj Roznerski publicznie flirtuje z Adrianą Kalską!...

Prawdziwy ogień na Instagramie! Mikołaj Roznerski publicznie flirtuje...

Dziś sobota, 26.05.2018

Eurowizja 2017: Kasia Moś o rezygnacji Rosji z konkursu: „Wiedzieli, że jest czarna lista. Najbardziej żal mi jest…” [WIDEO]Dlaczego Rosja wycofała się z Eurowizji 2017?

Kryzys wokół udziału Rosji w Eurowizji 2017 powstał w marcu, gdy reprezentantka tego kraju Julia Samojłowa dostała zakaz wjazdu na teren Ukrainy i występu podczas tegorocznego konkursu w Kijowie. W 2015 roku rosyjska piosenkarka wystąpiła na Krymie, po tym jak Rosja anektowała to terytorium. Wokalistka miała również umieszczać w mediach społecznościowych wpisy zachęcające Ukraińców do niepokojów społecznych.

Europejska Unia Nadawców podjęła negocjacje w sprawie udziału Rosji w tegorocznej Eurowizji, ale jednocześnie krytycznie oceniła postępowanie władz ukraińskich i rozważała wykluczenie państwa z kilku przyszłych edycji konkursu. Padły propozycje transmisji występu Samojłowej za pośrednictwem satelity lub zmiany reprezentanta Rosji na kogoś, kto będzie miał prawo wjazdu na Ukrainę. Tym razem strona rosyjska pozostawała nieugięta.

Zobacz: Rosja oficjalnie REZYGNUJE z Eurowizji 2017! Jest oświadczenie organizatorów

Kasia Moś o rezygnacji Rosji z Eurowizji 2017

Ostatecznie Rosja zrezygnowała z Eurowizji 2017. Zapowiedziano też, że publiczna stacja telewizyjna Pierwyj Kanał w tym roku nie będzie transmitowała półfinałów i finału Eurowizji. O komentarz w sprawie poprosiliśmy polską reprezentantkę Kasię Moś:

Rosja wiedziała, że jest jakaś czarna lista na Ukrainie osób, które nie mogą wjeżdżać na Ukrainę, ponieważ występowały na Krymie. Najbardziej żal mi jest oczywiście wszystkich fanów w Rosji, którzy w ogóle nie będą mogli tego konkursu oglądać, bo rosyjska telewizja powiedziała, że tego konkursu po prostu nie puści. To jest naprawdę smutne, bo przecież ludzie są w tym wszystkim zawsze niewinni. To są jakieś zagrywki odgórne, a ludzie są zawsze w tym wszystkim pokrzywdzeni i poszkodowani – powiedział w rozmowie z Jastrząb Post

Na pocieszenie warto dodać, że Eurowizja 2017 jak co roku będzie transmitowana w internecie na oficjalnej stronie konkursu oraz w serwisie YouTube.

Zobacz także: Kasia Moś zaręczyła się! Tak wygląda jej partner! „Jedzie ze mną na Eurowizję” [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2017: Kasia Moś na czerwonym dywanie w Hiszpanii! Zachwyciła w kreacji polskiej marki. Góra skromna, za to dół…

Kasia Moś przed Eurowizją 2017

Kasia Moś o rezygnacji Rosji z Eurowizji 2017

Julia Samojłowa skandal Rosji na Eurowizji

Julia Samojłowa miała reprezentować Rosję na Eurowizji 2017

Czy będziesz oglądał/a tegoroczny konkurs Eurowizji?Komentarzy: 3


Gość | 21 kwietnia 2017, 14:38

rozczarowała mnie kaśka tą wypowiedzią , tylko żal jej fanów, bo jej nie oglądną, ale samej piosenkarki z Rosji już jej nie żal, bo ubyło jej konkurentki, ciekawe jak sama czułaby się na miejscu Juli. straszna hipokrytka ta kaska


Gość | 19 kwietnia 2017, 21:36

Szkoda że w konkurs muzyczny wmieszana jest polityka, ale to było wiadome już w ubiegłym roku po zwycięstwie Jamali, że Rosja nie wystąpi na Ukrainie i tak to rozegrali żeby ich wykluczono.


Gość | 19 kwietnia 2017, 19:44

Rosja zawsze balansuje na krawędzi. Chciała zrobic odwet na Ukrainie i zrobiła wystawiając zwolenniczkę aneksji Krymu. Moim zdaniem bardzo dobrze, ze Rosja nie weźmie udziału skoro ma takie podejście.


Dodaj komentarz
×