Eurowizja 2020: Alicja Majewska o powrocie Edyty Górniak. Jedno zdanie jest naprawdę mocne [WIDEO]

Eurowizja 2020: Alicja Majewska o powrocie Edyty Górniak

Eurowizja 2020: Alicja Majewska o powrocie Edyty Górniak

Eurowizja 2020: Alicja Majewska o powrocie Edyty Górniak. Kogo wysłałaby na konkurs? I co na temat muzycznego show sądzi Urszula Dudziak? O to gwiazdy The Voice Senior zapytała nasza reporterka.

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Na początku roku dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę podczas konkursu, który tym razem odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii. Nie wiadomo jednak, czy TVP zdecyduje się na publiczne preselekcje czy wybór kandydata zostanie dokonany za zamkniętymi drzwiami.

Eurowizja 2020: Urszula Dudziak i Alicja Majewska o konkursie

Według Alicji Majewskiej stworzenie piosenki na Eurowizję nie należy do najłatwiejszych, a to ze względu na specyfikę konkursu, który ma bardzo różnych odbiorców.

Profile Eurowizji tak się zmieniają, że już parokrotnie jacyś władni decydowali, kto ma pojechać i chcieli wpasować się pod trendy. Wiem, że polegliśmy na tym raz, potem drugi raz, więc jest to trudne do wytypowania. To jest szczególny festiwal, wymagający oprawy. Prawdę mówiąc, nie jest to moja ulubiona bajka. Taki jest trend na to. Młodzież jest bardziej roztańczona, ma predyspozycje nie wiadomo jakie. Tańczą, śpiewają, robią wszystko. Przestaje to robić wrażenie. Nie robi to wrażenia nawet na mnie.

Gwiazda zauważa, że na Eurowizji coraz więcej artystów reprezentuje identyczny styl muzyczny:

Nikt się nie wyróżnia. Zaczyna to być dla nas chlebem powszednim. Może nadchodzi czas na to, żeby wysyłać tam osobowości. A osobowość to jest ktoś taki, kto ma małą skalę, nawet ręką nie tknie, a śpiewa w taki sposób, że wciska nas w fotele.

Edyta Górniak na Eurowizję 2020? Alicja Majewska jest zachwycona

Ostatnio pojawiły się głosy o ewentualnym powrocie Edyty Górniak. Alicja Majewska uważa, że byłoby to coś wspaniałego, zwłaszcza, że jej zdaniem gwiazda hitu To nie ja! ma wszystkie cechy, które powinien mieć idealny reprezentant na Eurowizji:

Edyta Górniak jest wybitnie utalentowaną piosenkarką. Wskazuje na to również to, że jest, śpiewa i zachwyca nas od 30 lat. Ma niezwykły potencjał.

Trenerka The Voice Senior zdobyła się na zdanie, które z pewnością ucieszy Edytę i zasmuci jej koleżanki z branży:

Ja mówiłam jej na jednym z występów, że znokautowała koleżanki – powiedziała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Edyta Górniak na koncercie w Krakowie

Edyta Górniak na koncercie w Krakowie

Zdaniem Urszuli Dudziak, nie tylko osobowość jest ważna, ale przede wszystkim muzyka. Legenda polskiej piosenki na Eurowizję wysłałaby, zaraz po Edycie, artystów jazzowych:

Musi być odpowiednia muzyka. Ja kocham wokalistki jazzowe, jak Agę Zaryan, Dorotę Miśkiewicz, Anię Jopek, Kayah. Kocham jak one śpiewają. Ale żeby pomyśleć o tym, kto by pasował do Eurowizji i miał szansę, to musiałabym się dłużej zastanowić. Bo ja kocham jazz.

Co sądzicie o takich typach?


Edyta Górniak i Igor Herbut

Edyta Górniak i Igor Herbut

Edyta Górniak na koncercie w Krakowie

Edyta Górniak na koncercie w Krakowie

Alicja Majewska na finale The Voice Senior

Alicja Majewska na finale The Voice Senior

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×