ExclusiveAlicja Szemplińska rozgadała się o Eurowizji 2020. Ma już zaplanowane show i trasę promocyjną [WIDEO]

Alicja Szemplińska rozgadała się o Eurowizji 2020. Ma już zaplanowane show i trasę promocyjną [WIDEO]

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2020
Alicja Szemplińska o Eurowizji 2020

28.02.2020 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska w tym roku na Eurowizję wysyła Alicję Szemplińską. 17-latka z Ciechanowa może zawojować konkurs tak jak niegdyś Edyta Górniak. Na razie bukmacherzy jej szanse oceniają całkiem nieźle. Tylko w swoim półfinale plasuje się na trzecim miejscu, a to oznacza, że awans do finału ma w kieszeni.

Eurowizja 2020: występ Alicji Szemplińskiej. Co pokaże w Rotterdamie?

Wiemy już, że Alicja Szemplińska na Eurowizji 2020 zaśpiewa balladę Empires, którą wielu porównuje do piosenek z filmów o Jamsie Bondzie. A co z samym występem? Gwiazda w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że ma już koncepcję tego, co chce pokazać w Rotterdamie. Na razie jednak nie może niczego zdradzić. Wszystko jest na etapie planowania.

Mam dosyć mocno zarysowany plan tego wszystkiego, jednak teraz musi to przejść nie tylko przeze mnie, ale też inne osoby. Czekam na akceptację, mam nadzieję, że nasze wizje się pokryją. Bardzo chciałabym coś zdradzić, jednak dopóki nie będę miała tego potwierdzonego na 100%, to wolałabym się wstrzymać.
Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020
Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska o przygotowaniach do Eurowizji 2020

Szemplińska do Eurowizji 2020 przygotowuje się nie tylko wokalnie. Rozpoczęła intensywne lekcje języka angielskiego, w którym chce jak najlepiej komunikować się z dziennikarzami z innych krajów, oraz przygotowuje się do trasy promocyjnej po Europie. Na razie nie zdradziła, jakie państwa odwiedzi, ale z jej zapewnień łatwo można wywnioskować, że weźmie udział w co najmniej kilku koncertach eurowizyjnych.

Przygotowania są na różnych etapach, różnych płaszczyznach, bo to nie tylko trening wokalny, ale też praca nad sobą, trenowanie języka angielskiego. Eurowizja wiąże się także z różnymi koncertami, które są przed Eurowizją. Wyjazdy do różnych krajów i promowanie siebie za granicą. Będzie się działo.

Jak Alicja reaguje na hejt dotyczący utworu Empires, który pojawił się po jej wygranej w Szansie na Sukces?

Skojarzenia z muzyką Bonda są dla mnie dużym komplementem. Dziękuję za te opinie. Zawsze liczę się z tym, że odbiór może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Hejtem się nie przejmuję, konstruktywna krytyka jest mile widziana. Skupiam się na tych pozytywnych stronach. Pozytywnego odbioru też jest mnóstwo. Odzywają się do mnie ludzie z różnych strona świata. To mi daje motywację do tego, aby występ w Rotterdamie był jeszcze o wiele lepszy, niż ten w "Szansie na Sukces".

I tak z pewnością będzie. Cała rozmowa z Szemplińską o Eurowizji poniżej.

Piosenka Alicji Szemplińskiej na Eurowizję 2020:

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020
Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020
Alicja Szemplińska na Finale The Voice Kids 3
Alicja Szemplińska na Finale The Voice Kids 3
Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10
Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także