Szukaj

Wielki sukces Wojciecha Modesta Amaro! Jego dania zachwyciły wyjątkowych zagranicznych gości

Wojciech Modest Amaro doceniony za granicą

Wojciech Modest Amaro doceniony za granicą

Wojciech Modest Amaro zachwycił gości prestiżowego konkursu kulinarnego

To, że Wojciech Modest Amaro jest znakomitym kucharzem wiedzą wszyscy. Do jego restauracji przychodzą prawdziwe tłumy, a daniami delektuje się cały świat.

Wojciech Modest Amaro jest właścicielem restauracji Atelier Amaro, która w 2013 roku, jako pierwsza w Polsce, otrzymała prestiżową gwiazdkę Michelin. Sam Amaro szerokiej publiczności dał się poznać jako surowy szef w programie Hell’s Kitchen. Dodatkowo jest szefem jury w programie Top Chef. Najwięcej czasu Amaro poświęca jednak swojej pasji, jaką jest gotowanie. Okazuje się, że świetnie radzi sobie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Jak czytamy na gotowanie.onet.pl, niedawno w Wielkiej Brytanii odbyła się 16. edycja prestiżowego festiwalu kulinarnego Obsession. W luksusowym hotelu w Lancashire, 16 najlepszych szefów kuchni z całego świata przygotowywało swoje potrawy. Po raz pierwszy w historii tego konkursu, wśród najlepszych kucharzy znalazł się polski szef kuchni. Wojciech Modest Amaro wraz z zespołem zaprezentował nowe oblicze znanych, polskich dań. To był strzał w dziesiątkę! Potrawami, które wyglądały jak małe arcydzieła, zachwycili się jurorzy. Uczestnicy festiwalu nie kryli zachwytu nad talentem kulinarnym Amaro. A sam zainteresowany skomentował to tak:

Udział w Obsession/Northcote był dla nas ogromnym wyzwaniem, głównie logistycznym, ale w czasach, gdy organizowane są sympozja i spotkania, możliwość po prostu gotowania i pokazania kuchni polskiej w mojej autorskiej odsłonie była dla mnie okazją, której nie mogłem przepuścić. Miałem przyjemność rozmowy po naszej kolacji z wszystkimi gośćmi, krytykami kulinarnymi, szefami i wiem, że zostali głęboko poruszeni i było to dla nich przeżycie kulinarne najwyższych lotów – powiedział dla gotowanie.onet.pl

Jesteśmy dumni z sukcesów kolejnego Polaka. Gratulujemy szefowi Amaro i poniżej prezentujemy dania, jakie przygotował wraz ze swoim zespołem.

Dania Wojciecha Modesta Amaro zachwyciły jurorów prestiżowego konkursu

Dania Wojciecha Modesta Amaro zachwyciły jurorów prestiżowego konkursu

Wojciech Modest Amaro doceniony podczas prestiżowego konkursu kulinarnego

Wojciech Modest Amaro doceniony podczas prestiżowego konkursu kulinarnego


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×