Ujawniono cały majątek Jacka Kurskiego. Przez lata pracy w TVP udało mu się zgromadzić niezłą sumkę

Ile zarabia Jacek Kurski?

Ile zarabia Jacek Kurski?

Jacek Kurski od kilku lat spełnia się na stanowisku prezesa TVP. Jeden z portali pokusił się o to, by sprawdzić jakim majątkiem dysponuje. Kwota jest naprawdę imponująca. 

Jacek Kurski od 2016 roku pełni funkcję Prezesa TVP. W latach 2005–2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji. Kolejne 5 lat pracował jako poseł do Parlamentu Europejskiego. Przez rok był także podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz aktywnie działa w mediach i umacnia pozycję TVP wśród sporej konkurencji.

Dzięki jego działalności na antenie pojawiło się wiele kultowych programów. Zainicjował stworzenie serialu historycznego Korona królów, który cieszył się sporym zainteresowaniem widzów. Za jego prezesury z pracy zrezygnowało też wielu znanych dziennikarzy. Roszady w stacji początkowo wpłynęły na spadek oglądalności. Stacja szybko jednak nadrobiła straty nowymi programami rozrywkowymi i organizacją chętnie oglądanych koncertów.

Od momentu, gdy Kurski objął stanowisko, zaistniał również w show-biznesie. Jego życiem prywatnym zaczęła interesować się kolorowa prasa, a w tym ostatnio sporo się działo. Razem z 47-letnią żoną Joanną powitali na świecie córeczkę Annę Klarę.

Ujawniono majątek Jacka Kurskiego

Zarobki osób piastujących ważne stanowiska wzbudzają spore zainteresowanie. Tym bardziej z majątku rozliczani są ci, którzy zajmują państwowe posady. Majątki takich osób ujawniane w corocznych sprawozdaniach finansowych. Portal WP pokusił się o to, aby sprawdzić jakim majątkiem dysponuje prezes Kurski. Wyliczenia oparto na sprawozdaniach składanych przez TVP do Krajowego Rejestru Sądowego, jak i danych z ogólnodostępnego rejestru Elektronicznych Ksiąg Wieczystych.

Jacek Kurski w 2016 r. miał zarobić 304 tys. zł, rok później kwota ta miała wzrosnąć do 333 tys. zł. W lutym ubiegłego roku poseł Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej przekazał, że prezes TVP w latach 2016-2020 zarobił ponad 2,7 mln zł. Taką odpowiedź uzyskał na swoje zapytanie skierowane do TVP.

Ojciec małej Anny Klary ma też być właścicielem kilku nieruchomości. W majątku posiada leśniczówkę Danielówkę pod Sztumem na Pomorzu. Portal podaje, że ma także udziały w 17,8 h gruntów ornych. WP wyceniła ich wartość na ok. 500-650 tys. zł. Jacek Kurski posiada też posiadłość w dzielnicy Piecki-Migowo w Gdańsku. Po przeprowadzce do Warszawy i objęciu stanowiska w TVP kupił dom w dzielnicy Wesoła, oraz sąsiadującą z nim działkę. Posiadłość miała być warta 1,5 mln złotych, a dokupiona ziemia 740 tys. WP podsumowało, że łączny majątek prezesa Kurskiego to ponad 4 mln złotych.


Jacek Kurski z żoną i córeczką - Majowe święto kina ocalonego od zapomnienia TVP

Jacek Kurski z żoną i córeczką - Majowe święto kina ocalonego od zapomnienia TVP

Jacek Kurski odebrał żonę i córkę ze szpitala

Jacek Kurski odebrał żonę i córkę ze szpitala

Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Komentarze

 • olissa pisze:

  To nie jest tylko majątek z pracy w TVP, on nie tylko prezesem tvp całe życie był. Na innych stanowiskach też zarabiał pieniądze, jego żona również. Nie widzę nic dziwnego w tym ile on ma nieruchomości

 • Gość pisze:

  Zarabia tyle ile kazdy prezes tvp bo przeciez to określa odgórnie ustawa…

 • Gość pisze:

  Zawsze miał dobre stanowiska, teraz jest prezesem tvp……zupełnie nie rozumiem sensu tej próby ataku, bo nie raz ludzie mniej zarabiający mają większe posiadłości

 • Lola pisze:

  No właśnie, przez lata pracy. Kurski nie jest 30-latkiem na dorobku, do tego zajmował i zajmuje wysokie stanowiska za które dostaje godną wypłatę.

 • Miska pisze:

  przeciez ma wysokie stanowisko,wiec to jest logiczne ze zarabia jakis konkretny hajs i stac go na rozne rzeczy, co w tym takiego szokujacego?

 • Gość pisze:

  Niech odda nam Koronę Królów, mial byc 4 sezon a wszystkich pozwalniał bo ma takie widzimisię. Widz też ma coś do powiedzenia Panie Kurski

 • Gość pisze:

  Taki lajf sie pracuje sie ma a podatnik zapłaci czekamy na io świat się na nas uwziął na polaka nawet strausburg nie da rady interesuje go tylko pozycja nr 1 ha ha gł..pi ci ludzie amsterdam czeka i to tyle

 • KK. pisze:

  To cwaniak.!! Rozwodnik. Ale bidny,aż bida piszczy .Wstydzilbyście się. Pisowcy .Prawi i Sprawiedliwi.
  Pokazujecie jeszcze jak ,Okradacie Naród.
  Skrzywdził żonę i troje dzieci.To Katolik? Jaki?

 • TVP pisze:

  To ,że Kurski jest prezesem tv to jest ,,Polityka”.A zasługa jak najbardziej ,,Ojca Chrzestnego „Wielmożnego Pana Kaczyńskiego , który go namaścił , bo nie znalazł nikogo innego , kto by Łgał jak J. Kurski.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×