Wirtualna Polska

Szczepkowska atakuje Jandę i Wajdę!

Szczepkowska atakuje Jandę i Wajdę!

Wirtualna Polska

Nie jest tajemnicą, że Joanna Szczepkowska i Krystyna Janda nie przepadają za sobą, o czym przypomina regularnie szczególnie pierwsza z nich. Tym razem Szczepkowska w wywiadzie dla portalu Fronda.pl atakuje koleżankę po fachu oraz Andrzeja Wajdę za to, że nie otrzymała należnego, w jej mniemaniu, tytułu Człowieka Wolności Gazety Wyborczej i TVN. Nagrodę przyznano Jandzie, mimo iż to Joanna w 1989 roku ogłosiła na antenie telewizji, że „4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

„Andrzej Wajda jest jednym z głównych udziałowców 'Gazety Wyborczej’. Ludźmi istotnymi dla historii powinni być więc 'jego ludzie’. Siłą rzeczy jest więc lepiej, żeby to, co ja zrobiłam, zrobiła np. Janda. Ale nie zrobiła. Trzeba więc było zrobić wszystko, żeby mnie zgnoić, a żeby 4 czerwca, był jej dniem. To proste” – powiedziała.

Na tym jednak nie koniec. Szczepkowska wytknęła również Jandzie, że ta zatrudnia swoją córkę jako reżysera, mimo iż Maria Seweryn nie ma odpowiednich kwalifikacji.

„Jesteśmy skrajne różne, także w pojmowaniu 'gospodarowania wolnością’. Janda pozwala swojej córce reżyserować, choć ta nie zrobiła studiów reżyserskich. Ja nie pozwoliłam swojej córce nawet zdawać egzaminu eksternistycznego, kiedy byłam Prezesem ZASP. Patrzę ze strachem, ale i z podziwem, jak moje córki próbują się przebić, jak imają się różnych prac. Żyją  tak, jak inni z ich pokolenia. Nie wyobrażam sobie zagarniania pola pracy innym dla swoich dzieci. Tak rozumiem patriotyzm, ale to pewnie jakaś stara zasada.”

Po czyjej stronie jesteście w tym konflikcie?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×