Imię syna Maffashion naraża go na przykrości. Rada Języka Polskiego bije na alarm i publicznie ostrzega blogerkę

Maffashion i Sebastian Fabijański

Maffashion i Sebastian Fabijański

Maffashion i Sebastian Fabijański doczekali się wspólnego synka. Para wybrała dla niego dość nietypowe imię. W jego sprawie wypowiedziała się Rada Języka Polskiego. Co radzą rodzicom?

Maffashion i Sebastian Fabijański we wrześniu zostali rodzicami. Para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Zakochani długo nie komentowali doniesień o ciąży blogerki. W zasadzie dopiero tuż przed samym porodem poinformowali, że ich rodzina się powiększy. Jednak teraz chętnie dzielą się wspólnymi kadrami. Na profilach dumnego taty i mamy, co jakiś czas pojawiają się kolejne rozkoszne posty. Internauci mogli już podziwiać m.in. karmienie tuż o poranku, a także urocze wideo, które pojawiło się w dniu urodzin blogerki.

W Dzień Chłopaka Maffashion również zachwyciła wszystkich. Udostępniła serię krótkich nagrań z intymnych momentów Sebastiana z synkiem. Wśród nich nie brakowało ujęć, na których Bastian Jan bezpiecznie śpi wtulone w ramiona taty, a także takich z ich wspólnego odpoczynku. Kadry były przepełnione czułością, nie brakowało jej także w opisie posta. Krótkie, ale wymowne słowa wzruszyły jej obserwatorów.

Rada Języka Polskiego reaguje na imię synka Maffashion. Co jej radzi?

Maffashion pisząc o swoim synu zwracała się do niego początkowo BJF. Jednak Sara Boruc przypadkowo ujawniła całe jego brzmienie. Eksperci z Rady Języka Polskiego biją na alarm, że nietypowy wybór może narazić chłopca na nieprzyjemności w przyszłości. Zakwestionowali także to, że takie imię w ogóle istnieje. Jak głosi informacja na stronie Rady:

Do Rady zwrócili się z prośbą o opinię rodzice, chcący nadać swemu synkowi imię Bastian. Przewodniczący Rady odpowiedział im, że może zostać ono potraktowane jako zdrobnienie od imienia Sebastian, a w Polsce, zgodnie z zaleceniami Komisji Kultury Języka KJ PAN, nie można nadawać […] imion zdrobniałych.

Językoznawcy zwrócili uwagę na fakt, że podobne imię istnieje w innych językach europejskich, występowało także w Polsce. Jego brzmienie oryginalne to Bastyjan. Przestrzegają jednak, że może to odbić się na samopoczuciu dziecka i narazić go na nieprzyjemności w przyszłości.

Urząd stanu cywilnego nie powinien zabronić nadania chłopcu tego imienia. Rodzice, zanim podejmą decyzję, powinni jednak wziąć pod uwagę ewentualne przyszłe przykrości, na jakie może być narażone dziecko (np. docinki spowodowane podobieństwem brzmieniowym imienia Bastian do wyrazów bestia i bastion) – czytamy na stronie mamotoja.

Jak myślicie, czy Maffashion skorzysta z tych rad?


Maffashion pokazała nowe nagranie, na którym widać jej synka

Maffashion pokazała nowe nagranie, na którym widać jej synka

maffashion
Maffashion z synkiem

Maffashion z synkiem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×