Światowa gwiazda kina pokochała polską piosenkę. „Nadal nie rozumiemy, dlaczego utwór z Eurowizji nie wszedł do finału”

Rachel McAdams

Rachel McAdams

W zeszłym roku Polska po raz kolejny nie odniosła sukcesu w konkursie Eurowizji. Reprezentujący nasz kraj zespół Tulia nie zyskał uznania wśród jurorów i publiczności. Piosenka Fire of love, z którą formacja pojawiła się w Tel Awiwie, zachwyciła natomiast gwiazdę Hollywood.

W 2019 roku Konkurs piosenki Eurowizji był organizowany w Tel Awiwie. Reprezentanci naszego kraju udział w tym wydarzeniu brali już 21 razy. Do walki w ścisłym finale zakwalifikowali się 14 razy. Największy sukces Polska odniosła w swoim pierwszym konkursie, gdy nasz kraj reprezentowała Edyta Górniak, zajmując drugie miejsce. Przez kolejne lata nie udało się  nikomu powtórzyć jej sukcesu.

W zeszłym roku po raz pierwszy krajowe eliminacje do Eurowizji odbyły się w inny sposób. Do tej pory to telewidzowie mieli wpływ na to, kogo zobaczymy na europejskiej scenie. W 2019 roku, to TVP podczas wewnętrznych eliminacji zadecydowało, że reprezentantem Polski będzie zespół Tulia.

Gwiazda kina zachwyca się polską piosenką

W 2019 do Tel Awiwiu pojechał folklorystyczny zespół Tulia. Panie zadebiutowały dwa lata wcześniej, gdy w sieci pojawił się ich cover utworu Depeche Mode Enjoy the Silence. Wkrótce formacja wydała swoją debiutancką płytę z ludową interpretacją największych światowych i polskich hitów.

Niestety podczas zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Polska drugi rok z rzędu nie znalazła się w finale. Występ zespołu Tulia nie zrobił wrażenia, ani na jurorach, ani na telewidzach i ostatecznie nie udało im się znaleźć w ścisłej dziesiątce. Piosenka Fire of love po występie spotkała się krytyką wśród internatów. Większość z nich zgodnie stwierdziła, że nie była to zły utwór, ale niestety nie był najlepszym wyborem na ten konkurs.

Innego zdania jest natomiast gwiazda światowego kina Rachel McAdams. Gwiazda wcieliła się w główną rolę w filmie o Eurowizji Eurovision Song Contest: Historia Fire Saga produkowanym przez platformę Netflix. Podczas promocji filmu aktorka udzieliła wywiadu lifestylowemu portalowi heatworld. W trakcie rozmowy pochwaliła zeszłoroczny występ polskiego zespołu.

Kocham piosenkę z Polski „Fire of love” grupy Tulia! Po prostu rzuciły mnie na kolana! Nie mogłam się nasłuchać! – skomentowała występ zespołu Tulia.

„Kocham piosenkę z Polski „Fire of love” grupy Tulia! Po prostu rzuciły mnie na kolana! Nie mogłam się nasłuchać!”-…

Opublikowany przez Tulię Sobota, 27 czerwca 2020

Chociaż piosenka Fire of love nie została doceniona wśród europejskiej publiczności, to widać, że w Hollywood folklorystyczny zespół zrobiły furorę!

 

 

 


Rachel McAdams o zespole Tulia

Rachel McAdams o zespole Tulia

Rachel McAdams

Rachel McAdams

TULIA

TULIA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×