Oscary 2017: Gwiazdy z niebieską wstążką na czerwonym dywanie! Tak walczą z…

niebieska wstążka Oscary 2017 kreacje

niebieska wstążka Oscary 2017 kreacje

Co oznacza niebieska wstążka na Oscarach 2017?

Zaczęła się najgorętsza noc w Hollywood – Oscary 2017 i emocje naprawdę sięgają zenitu. Nie tylko dlatego, że wszyscy chcą się dowiedzieć kto dzisiaj dostanie najważniejszą nagrodę branży filmowej, ale również dlatego, że sytuacja polityczna w Stanach jest napięta, Donald Trump budzi wiele emocji i wiele celebrytów otwarcie sprzeciwia się jego poglądom. 

I rzeczywiście podczas Oscarowej gali gwiazdy postanowiły pokazać swój sprzeciw w stosunku do polityki Trumpa. Zwracającym uwagę dodatkiem na tegorocznym czerwonym dywanie jest niebieska wstążeczka z literami ACLU. ACLU to American Civil Liberties Union, czyli amerykańska organizacja non-profit, której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję. Ten trend rozpoczęła gwiazda filmu Loving – Ruth Negga, która pierwsza zaprezentowała się z przyczepioną do sukni niebieską wstążeczką. Jest to część ostatniej kampanii ACLU – „Stand with ACLU”. Aktorzy, prezenterzy i goście imprezy byli  zachęcani do przypinania sobie niebieskiej wstążki jako wyrazu poparcia dla ochrony praw obywatelskich. 

Stylistka Karla Welch wrzuciła zdjęcie Neggi ze wstążeczką na Instagram i podpisała:

Ozdoba, z której jestem najbardziej dumna #ACLU #MegaNegga

Czerwony dywan dopiero się rozpoczyna, ale już można było zauważyć więcej gwiazd z błękitnym dodatkiem: aktor Lin-Manuel Miranda i jego matka Dr. Luz Towns – Miranda, Ruth Negga, Vigo Mortensen czy Karlie Kloss stanęli w blasku fleszy z niebieską wstążeczką na Oscarach 2017.

Zobacz: Oscary 2017 – najpiękniejsze kreacje: Emma Stone, Meryl Streep, Dakota Johnson, Jessica Biel, Justin Timberlake [DUŻO ZDJĘĆ]

Karlie Kloss w kreacji Oscary 2017 z niebieską wstążką

Karlie Kloss w kreacji Oscary 2017 z niebieską wstążką

Ruth Negga - Oscary 2017 z niebieską wstążką

Ruth Negga – Oscary 2017 z niebieską wstążką

Lin-Manuel Miranda z niebieską wstążką na Oscarach 2017

Lin-Manuel Miranda z niebieską wstążką na Oscarach 2017


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×