Przykre wieści z reprezentacji Polski tuż przed pierwszym meczem Euro 2020. Trener w żałobie

Paulo Sousa w żałobie

Paulo Sousa w żałobie

Paolo Sousa tuż przed pierwszym meczem kadry na Euro 2020 podzielił się na Instagramie smutnymi wiadomościami. Trener reprezentacji Polski w żałobie. 

Właśnie rozpoczęły się odkładane przez wiele miesięcy rozgrywki Euro 2020. W piątek 11 czerwca reprezentacje Turcji i Włoch zagrały pierwszy mecz, zaraz po krótkiej ceremonii otwarcia, którą uświetnił swoim występem słynny włoski śpiewak Andrea Bocelli.

Reprezentacja Polski rozpocznie zawody od meczu ze Słowacją w poniedziałek 14 czerwca. Tymczasem z naszej kadry płyną smutne wieści. Trener Paulo Sousa w żałobie.

Zobacz także: Jackowski ostrzega piłkarzy przed Euro 2020: „Trzeba uważać na ten zespół”. Jasnowidz już wie, jak poradzą sobie biało-czerwoni

Paulo Sousa w żałobie. Kto nie żyje?

Paulo Manuel Carvalho de Sousa to portugalski trener piłkarski oraz dawniej piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Od 21 stycznia 2021 selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, zastąpił Jerzego Brzęczka, któremu skończył się kontrakt – poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie.

W latach 1989–2002 Sousa był także reprezentantem Portugalii, a więc dokładnie wie, jak to jest być po dwóch stronach barykady. Obecnie zajmuje się ostatnimi przygotowaniami do Euro 2020. Niestety dotarły do niego smutne wieści. Nie żyje jego klubowy i reprezentacyjny przyjaciel, Neno.

Drogi przyjacielu Neno. Najlepszy sposób, żeby Cię opisać, to bez wątpienia ktoś z pozytywną i radosną energią, którą przez lata zarażał innych i pomagał każdemu, kto miał szczęście go spotkać na swojej drodze – napisał – Są ludzie, którzy przejdą do historii, a także pozostaną w naszej historii, i Ty, przyjacielu Neno, jesteś jednym z nich. Spoczywaj w pokoju.

Pod postem Paulo Sousy pojawiły się kondolencje od fanów piłki nożnej z całego świata.

Kim był Neno?

Neno był reprezentantem Portugalii w latach 1989-1996. Grał w najlepszych klubach piłkarskich – Vitorii Guimaraes, Vitorii Setubal, Benfice Lizbona. Był bramkarzem. Jak napisała o nim Benefica, jednym z najlepszych w historii portugalskiej piłki nożnej.

Portal record.pt podaje, że Neno zmarł w czwartek. Przyczyną śmierci była nagła choroba. Piłkarz miał 59 lat.


Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×