Szukaj

NFZ wprowadził rewolucyjne udogodnienia dla pacjentów. Teraz każdy może zrobić test na COVID-19

Jak sprawdzić, czy jest się chorym na COVID-19? NFZ przygotowało bezpłatny test na koronawirusa. Jak go wykonać? Ministerstwo Zdrowia opublikowało dokładną instrukcję i wszystkie niezbędne informacje.
Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus na całym świecie rozprzestrzenia się w mgnieniu oka. Z każdym dniem przybywa ofiar śmiertelnych. Liczba osób zarażonych wirusem w Polsce sięgnęła już ponad 5 tysięcy. W całym kraju walkę z chorobą przegrało 136 osób.

Rządy wszystkich państw na świecie, w tym także nasz, wprowadziły restrykcyjne obostrzenia dla swoich obywateli, by zminimalizować liczbę zachorowań. Odwołano imprezy masowe, zamknięto puby, restauracje, kina i baseny. Zdecydowano się na obostrzenia w sposobie przemieszczania się, a za niedostosowywanie się są przewidziane bardzo wysokie kary, opiewające nawet na 30 tysięcy złotych.

Najnowsze obostrzenia najmocniej uderzyły w handel. W sklepach nie może znajdować się więcej niż 3 osoby przypadające na jedną kasę. Między kupującymi należy zachować minimum 2-metrowe odstępy. Sklepy muszą zapewnić klientom dostęp do jednorazowych rękawiczek.

NFZ: Test na koronawirusa online

Śmiertelny wirus z Wuhan jest jedną z odmian grypy. Dlatego zaniepokoić powinny nas objawy typowe dla tego stanu, a są to:

  • wysoka gorączka,
  • bóle mięśni,
  • zmęczenie,
  • katar,
  • a w cięższych przypadkach problemy z oddychaniem.

Po zaobserwowaniu u siebie wymienionych symptomów nie powinniśmy od razu iść do swojej przychodni, aby nie narażać na ewentualne zachorowanie osób trzecich. Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zminimalizowania kontaktów międzyludzkich z osobą potencjalnie zarażoną koronawirusem, uruchomił narzędzie do samodiagnostyki online.

MZ za pomocą mediów społecznościowych poinformowało obywateli o nowej opcji, która cieszy się coraz większą popularnością wśród potencjalnie chorych.

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Wtorek, 7 kwietnia 2020

Jak zrobić test na koronawirusa online?

Wystarczy zalogować się na stronie pacjent.gov.pl i przeprowadzić krótki wywiad na temat swojego stanu zdrowia. Po analizie objawów system wygeneruje instrukcję dalszego postępowania. Szczegółową instrukcję przekazano w oficjalnym komunikacie:

Na pacjent.gov.pl udostępniliśmy nowe narzędzie „Sprawdź, czy masz objawy COVID-19”. Jest to krótki wywiad elektroniczny, który pomoże ocenić ryzyko zakażenia #koronawirus. Po wypełnieniu formularza użytkownik dostaje zalecenia, jak reagować, gdy pojawią się objawy chorobowe, czy należy już zgłosić się do właściwego punktu medycznego, czy tylko stosować do ogólnych zasad sanitarnych.

Zobacz także: Jak długo koronawirus utrzymuje się w powietrzu?


Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×