Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie przerywają milczenie ws. fatalnych warunków. „Jesteście bez serca”

Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wydali oświadczenie

Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wydali oświadczenie

Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie przerwali milczenie. Wydali ostre oświadczenie, w którym odpowiadają na serie artykułów na temat tego miejsca. Co napisali?

Dom Artystów Weteranów w Skolimowie działa od 1928 roku. Został wybudowany ze składek członków Związku Artystów Scen Polskich, a także darowizn przekazanych przez miłośników teatru. Od tamtego momentu jest schronieniem dla osób związanych z branżą artystyczną, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Niedawno o miejscu stało się głośno za sprawą informacji ujawnionych przez żonę Andrzeja Szopy, aktora, który na co dzień mieszka we wspomnianym domu. Zdradziła, że chociaż co miesiąc płaci prawie 6 tys. zł za opiekę, jej mąż przebywa w skandalicznych warunkach. Dodała też zdjęcia, które zrobiła podczas jednej z wizyt (pisaliśmy o tym tutaj).

Głos w tej sprawie zabrała już m.in. dyrektor ośrodka Ewa Jagieła. W rozmowie z Super Expressem podkreśliła, że osoby odpowiedzialne za porządek sprzątają raz w tygodniu. Dodała, że w domu jest 50 pensjonariuszy, a pań sprzątających jedynie cztery. Odniosła się też do zdjęć, które wykonała żona Szopy:

U pana Andrzeja trzeba byłoby sprzątać co pół godziny, ponieważ niestety jego niepełnosprawność powoduje to, że bez przerwy coś wylewa, coś zrzuci, coś rozmazuje… Niestety jest to niemożliwe. W momencie, w którym się coś dzieje, panie sprzątające przychodzą, ale nie jest to natychmiast. Jeżeli chodzi o łóżko, to rzeczywiście była zdjęta jego boczna ściana, ponieważ pan Andrzej ją zepsuł… – czytamy w tabloidzie.

Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wydali oświadczenie

Głos w sprawie warunków, jakie panują w Domu Artystów Weteranów, zabrali jego mieszkańcy. Wydali oficjalne oświadczenie, które opublikowano na profilu na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich. Podkreślili w nim, że sprzeciwiają się publikacjom, które mnożą się na ten temat:

Dość natrząsania się z naszego domu! Dość oskarżających słów pod adresem naszej dyrektorki Ewy Jagieły. Dość publikacjom odbierającym nam spokój i wiarę w ludzką uczciwość. Jesteście bez serca. Prawda jest taka: pan Szopa jest aktorem! Jest nasz! I odczepcie się już od niego i od nas. Dajcie nam już spokojnie żyć.

Mieszkańcy domu w Skolimowie publicznie podziękowali też opiekunom, a także wszystkim tym, na których pomoc mogą liczyć:

W łajdactwie, które rozlało się wokół nas, jedno jest dobre: nareszcie, publicznie, naszym niezawodnym opiekunom, pokojowym, pielęgniarkom, kucharzom, praczkom, kierowcom i rehabilitantom chcemy głośno podziękować za służbę dla nas. Za to, że znoszą naszą starość i naszą często nieporadność ze stoickim spokojem. Za to, że są obecni do ostatnich minut naszego życia. Bywa, że odprowadzają nas na cmentarze.

Z pełną treścią oświadczenia możecie się zapoznać poniżej.

 


Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wydali oświadczenie

Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wydali oświadczenie

Andrzej Szopa - skandaliczne warunki życia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Andrzej Szopa - skandaliczne warunki życia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Andrzej Szopa - skandaliczne warunki życia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Andrzej Szopa - skandaliczne warunki życia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Komentarze

 • Rozczarowany pisze:

  A co to proszę państwa za zwroty „odczepcie się od nas” co to za kultura ludzi kultury…? Jak dla mnie ośmieszacie tylko nasze środowisko, grosza więcej już nie dam na ten wasz bajzel dopóki tam nie zrobią właściwych kontroli, nadzoru i porządku !!!

 • Iwo pisze:

  Za taką kasę to warunki powinny być duzo lepsze, a jaka to służba pracowników? przeciez za tą pracę otrzymują wypłatę nikt tam za darmo nie pracuje. A p.dyrektor wstydziła by się wypowiadać w ten sposób, pewnie za długo piastuje to stanowisko albo jest nieudolna. Zmienic dyrektora najwyższa pora.

  • Brrrr.. pisze:

   Na jaką trzeba cierpieć manię wyższości żeby uważać że pracownicy im „służą….?!! ale tak to jest jak gwiazdorzenie się kończy a megalomania zostaje….

 • Gość NUTA pisze:

  Przecież ktos mieszkał obok i nie odwiedzał \' kolegi\' w pokoju – nie widział jak to wygląda ????? Trudno to zrozumieć.

  • Gość pisze:

   Takie środowisko, tak właśnie interesują się swoim przyjacielem,” krzyczą jest nasz”a za zamkniętymi drzwiami

  • Zosia pisze:

   Tez się dziwie.. co za obłudne środowisko, tu krzyczą „szopa jest nasz” a tam w Skolimowie nikt nie zajrzał w jakich warunkach kolega żyje’…?

  • Jurek pisze:

   No właśnie o tym samym pomyślałam … tylu kolegów w lepszej formie nie interesuje się tymi chorymi..? To się nazywa znieczulica !!

 • Gość pisze:

  Do domu opieki nie można nikogo oddać bez jego zgody. Chyba że jest wyrok sadowy. Nie nam oceniać, czemu żona oddała tam mężą/sam chciał. Wiadomo, że się opiekuje także jego rodzicami a to już heroizm trzy osoby mieć na jednej, starej głowie. Natomiast 6 tysięcy to dużo i dyrekcja powinna skulić ogon, poprawić warunki lub zmienić dyrektora na innego, skoro ten sobie nie radzi. Proste.

 • Wojtek pisze:

  Czytałem gdzieś wypowiedź że żona pana Szopy opublikowała tylko „łagodniejsze zdjęcia” może powinna opublikować resztę w oczy tym wszystkim którzy czują się tak skrzywdzeni i biedni, bo dla mnie skrzywdzony to był ten pan, a ponieważ żona pisze że teraz w pokoju ma czysto, no cóż …cel uświęca środki..

  • Marek pisze:

   Powinna pokazać wszystko i podać ich do prokuratury za haniebne zaniedbania ,przecież taki brud może być wylęgarnią groźnych bakterii

 • Zawiedziona pisze:

  Drzecie się „nie odbierajcie nam wiary w ludzką uczciwość…” -Wy swoją obojętnością na los słabszego kolegi żyjącego obok was właśnie odebraliście mi wiarę w ludzką uczciwość a w uczciwość waszego środowiska szczególnie !!

 • Mirka pisze:

  Jak by pan Szopa był wasz jak się deklarujące to dopilnowali byście żeby miał w pokoju czysto, u ciężko chorego kolegi nie wystarczy raz w tygodniu sprzątnąć, co to przez tyle czasu nikt z was nie zaglądał do pokoju kolegi i niezauważył że u niego stroiki z Bożego narodzenia nie sprzątnięte, ze kolega ma w pokoju brud niemożebny, skoro to nie jest standard jak mówicie to ta „inność” pokoju kolegi powinna was razić w oczy, macie pretensje do żony ze nagłośniła ten brud, jej tam nie wpuszczaliście rok czasu, dobrze że to wam hipokrytom w twarz wykrzyczała bo to skandal !

  • Maciej pisze:

   Nie oceniajcie innych dopóki sami nie przeżyjecie takich wyborów, kiedy pacjent jest niesprawny i ciężko chory, kiedy potrzebna jest opieka pielęgniarska i medyczna a rodzina nie daje rady to po to są takie domy opieki a ten jak wieść niosła miał być luksusowym domem artysty…. jeśli rodzina płaci to ma prawo wymagać żeby spełniali standardy do jakich się zobowiązali w umowie, udało im się ukryć brud przez rok pandemii za zamkniętymi drzwiami a teraz są oburzeni, żonę pana Szopy przeraził brud, kiedy ją wreszcie wpuścili do pokoju, ja widzę że większość ludzi te zdjęcia przeraziły… straszne…

 • Viola pisze:

  Jak łatwo starymi ludźmi manipulować , co oni innego mają mówić jak od opieki tych potworów zależy ich życie, obrzydliwe !!!

 • Jola pisze:

  „Chcemy im podziękować za służbę” za się „jaśnie wielmożnego państwa…” pytam za jaką służbę….?? Ci ludzie tam nie służą tylko pracują i mają dobrze wykonywać swoje obowiązki !!!

 • Maria pisze:

  Cóż za słownictwo „odczepcie się” a może zaopiekujcie się swoim słabszymi ciężko którymi kolegami i pokażcie zdjęcia, że u nich tez jest tak czysto i pięknie jak w tych waszych odczepionych od apartamentach..

 • anna pisze:

  Dziwi mnie fakt, iż mieszkańcy tak brzydko się wypowiadają: \'Odczepcie się\'. To, co się stało u Pana Szopy nie powinno mieć miejsca, ale taki język wypowiedzi u starszych osób?!!?

 • Gość pisze:

  Taki lajf nie ma lekko to jak zmiany w pzpn stare komuchowe bek..rty na nowe komuchowe bęk..rty a co pan zrobił dla piłki piłkarzy dzieci jak inne ministerialne darmozjady krasc i pierd..lic głup..ty to kazdy łumie nawet rumun sie śmieje w byle jakies wsi 5 boisk i lm le i mistrzostwo świata master of art i to tyle

 • Gość pisze:

  Może się boją. W końcu są zdania tych ludzi.

 • Ewa pisze:

  No i oczywiscie nie ich wina tylko pacjenta bo choruje i jest niesprawny i jeszcze im psuje, to szczytowa arogancja tej pani wstyd mi czytac

 • Monika pisze:

  69 lat facet, głowa ok, tylko już ruchy nie te co kiedyś i „kochająca żona” oddaje 69 letniego człowieka w takie miejsce?! Jeszcze on sam jasno mówi, nie chcę być ciężarem!!! Gdzie z tego miejsca wyjdzie ten człowiek??? Na cmentarz!!! Przecież to nie jest ośrodek rehabilitacyjny na kilka tygodni!!! Wstyd żono, wstyd!!!

  • Gość pisze:

   Co ma piernik do wiatraka. Mowimy o zaniedbaniach w Skolimowie i wielomiesięcznym syfie w pokoju pana Szopy, ktory za pobyt placi 5900 zl msc.
   Co i jak on uklada relacje z żoną, jest tu nieistotne. Mowimy o zaniedbaniach w placówce.
   Na marginesie jego zona sprawuje opieke na rodzicami, czy teściami, ma swoje lata, a maz jedt po paraliżu. Szopa sam chcial iść do Skolimowa, ale pewnie nie sądził, ze tak go potraktują.
   A dyrekcja do wymiany. To pojscie w zaparte, kiedy mamy zdjęcia, jest wyjątkowo aroganckie i nie rokuje poprawy.
   Zrobili ze Skolimowa medialna świątynię, a tu sie okazuje, ze warunki niewiele leosze od innych domow opieki. Moze ci najbardzie popularni, przebtwajacy tam z makzonkami i bedacy na chodzie, maja sie dobrze, ale osoby zdane wylacznie na pomoc i opiekę dimu opieki, maja jak na zdjęciach, do tego zwrócenie uwagi, konczy sie wyparciem, mataczeniem i atakiem na osobe przez nuch zaniedbana.
   Jeszcze raz, dyrekcja przyspawana do stolko, do wymiany.

  • Gość pisze:

   Mądry komentarz, przyłączam się do tej treści, pozdrawiam A.K.

  • Gość pisze:

   Za te 6 tysięcy miała by pomoc przy mężu w domu i jeszcze kontrolę nad tym co się dzieje ale łatwiej zrzucić to na innych a potem być roszczeniowym. Samemu nie chce się trochę popracować przy bliskiej osobie

  • GośćMarcelina pisze:

   Brawo !!!!! To prawda Jak się kocha to do końca się opiekuje druga osoba a nie oddaje !!!!

  • Gość pisze:

   Jaśnie pani żona nie będzie się zajmować nieudolnym mężem nie chciało się po nim sprzątać ale krytykować tak opiekunki pozbyła się balastu

 • GośćA.K pisze:

  Drodzy aktorzy że Skolimowa, przypominam, że to żona pana Szopy, wywołała ten skandal,i to ona ponosi odpowiedzialność za cały ten ambaras,my widząc zdjęcia ukazujące bałagan w pokoju starości, zmartwilismy się tym. Skoro to nie prawda Szopa powinna wszystkich przeprosić

  • Gość pisze:

   Ale jaka nieprawda? W fotoszopie ten syf dolozyla?
   Od brydu wszystko sie lepi i przestancie prxerzucac wine na poszkodowanych.
   Co za syf. W zyciu juz złotówki nie dam na Skolimow.

  • Gość pisze:

   Brawa dla Pani Szopy, za 6000 zł to słaba opieka. Może trzeba więcej sprzątaczek zatrudnić? Brzydko się dyrektorka tłumaczy. Ludzie się boją i piszà pochlebne listy, bo tylko tam mają jakąkolwiek opiekę. Dyrektorka do zmiany.

 • Olaf pisze:

  Są prywatne ośrodki opieki gdzie warunki są wręcz luksusowe więc nie rozumiem trochę tej narracji … opisany w tekście DPS jest niczym innym jak darmowym ośrodkiem gdzie pobierana jest wyłącznie emerytura pensjonariusza dlatego warunki są jakie są jak w setkach tego typu ośrodkach w całej Polsce

 • Gość pisze:

  Niepełnosprawność jest wpisana często w starość, także warunki jak na dom starości są straszne. Szafa bez drzwi z połamanym cokołem, brudne meble, ściany…. Tak wygląda jak w przytułku dla bezdomnych. Nie chciałabym spędzić tam starości. Żadna niepełnosprawność tego Pana nie tłumaczy Pani Dyrektor, która powinna wylecieć ze swojego stanowiska.

 • Gość pisze:

  Za tak duże pieniądze można sobie pozwolić na jeszcze cztery sprzątaczki.A poza tym nikt łaski nie robi bo nie pracuje za darmo

 • Gość pisze:

  Kim jest żona Pana Andrzeja. Dlaczego go tam oddała za takie pieniądze mogła zatrudnić osobę która by jej pomogła w domu przy opiece. Ale po co lepiej oddać i mieć problem z głowy

  • Gość pisze:

   Co za roznica.
   Dom opieki bierze kasę i podejmuje sie opieki, a tego nie robi. Co do tego ma zona pana Szopy.
   Nie oceniamy jej, tylko instytucje. Poza tym, widac ze zona sie interesuje i reaguje, jak mezowi zkw sie dzieje .

 • Gość pisze:

  Fakt, jak na 6 tysięcy to skromniutkie warunki, nie wspominajac o brudzie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×