Szukaj

Michelle Obama zmaga się z poważną chorobą. To dlatego zniknęła z życia publicznego

Michelle Obama ma depresję

Michelle Obama ma depresję

Michelle Obama zdradziła podczas jednego z wywiadów, że cierpi na poważne problemy zdrowotne. Co jej dolega i jakie są tego przyczyny?

Michelle Obama od lat jest podziwiana przez kobiety z całego świata. Amerykańska prawniczka w młodości nawet nie marzyła, że zostanie Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu prezydentury swojego małżonka w 2017 roku Michelle prężnie działa w swojej fundacji, jak również udziela się w środowiskach kobiecych, walcząc o ich prawa. Żona Baracka Obamy jest niekwestionowanym autorytetem, wspaniałą osobowością, a jej profil internetowy z dnia na dzień zdobywa nowych fanów.

Obecnie Instagram Michelle obserwuje ponad 40 milionów internautów, którzy z zapartym tchem śledzą każdy jej post. Niedawno ruszyła także z własny podcastem na Spotify. To właśnie tam, podczas ostatniej rozmowy zdradziła, że zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Michelle Obama cierpi na depresję. Czy jest spowodowana?

W najnowszym odcinku swojego podcastu Obama zaprosiła do rozmowy dziennikarkę Michele Norris, której wyznała, że przez ostatnie miesiące jest jej wyjątkowo trudno wykonywać codzienne obowiązki oraz ma kłopoty ze snem. Swój obecny stan psychiczny określiła jako emocjonalne góry i doły, które każdy czuje, kiedy po prostu nie czuje się sobą. Przyznała, że duży wpływ na jej samopoczucie ma pandemia COVID-19.

Częściowo oskarżyła o swoje złe samopoczucie administrację Donalda Trumpa. Podczas podcastu powiedziała:

Ta depresja po części jest wynikiem tego, co widzimy w kontekście protestów, ciągłych niepokojów rasowych, które nękają ten kraj. Czuję, że zmagam się z jakąś depresją, nie tylko z powodu kwarantanny, ale też konfliktów rasowych. Śledzenie działań administracji, oglądanie jej hipokryzji dzień po dniu jest przygnębiające.

Michelle przyznała, że stara się zapominać o problemach poprzez wzmożony kontakt z rodziną. Stara się spędzać jak najwięcej czasu z mężem i dziećmi, grając w karty lub układając puzzle, a także jedząc wspólne posiłki. Próbuje nie śledzić wiadomości z kraju, bo te mocno ją deprymują:

Muszę przyznać, że bardzo męczące jest budzenie się i słuchanie kolejnych wiadomości, że kolejna czarnoskóra osoba została zraniona, zamordowana, niesłusznie o coś oskarżona czy zdehumanizowana… Słyszę o kolejnych reakcjach krajowej administracji bądź braku jakiejkolwiek odpowiedzi. To wszystko doprowadziło do tego, że czuję ciężar, którego nigdy dotąd w życiu nie czułam.

Michelle Obama zauważyła także, że Amerykanie przeżyli wiele tragedii, a teraz jedną z nich jest pandemia COVID-19.

Trzeba pamiętać o tym, że jako naród przeżyliśmy wiele trudnych chwil. Teraz przeżywamy coś bardzo wyjątkowego w dziejach. Żyjemy w momencie czegoś, czego jeszcze nie przeżyliśmy.

Mamy nadzieję, że Michelle upora się ze swoimi problemami tak szybko, jak się da.


Michelle Obama złożyła życzenia urodzinowe Barackowi Obamie

Michelle Obama złożyła życzenia urodzinowe Barackowi Obamie

Michelle Obama i Barack Obama z córkami

Michelle Obama i Barack Obama z córkami

Barack Obama i Michelle Obama, 27. rocznica ślubu

Barack Obama i Michelle Obama, 27. rocznica ślubu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×