Szukaj

Kożuchowska zdradziła jak wyglądało pożegnanie z „M jak miłość”. Nie przebierała w słowach. Dzisiaj jest z siebie dumna

Małgorzata Kożuchowska kilka lat temu podjęła bardzo odważną decyzję i postanowiła zrezygnować z roli w serialu M jak Miłość. Po 11 latach wspomina, jak ciężka była dla niej rola Hanki Mostowiak.
Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Gwiazda zadebiutowała u boku Cezarego Pazury w kinowych hitach Kiler i Kilerów dwóch. Rola dociekliwej dziennikarki przyniosła jej kolejne zawodowe propozycje. Aktorka regularnie zaczęła pojawiać się na szklanym ekranie i na deskach teatrów.

Największą popularność przyniosła jej jednak rola Hanki Mostowiak w wielkim hicie Dwójki. Serial M jak Miłość pojawił się na antenie w 2000 roku, a Małgorzata grała w nim od drugiego odcinka.

Małgorzata Kożuchowska o pracy na planie M jak Miłość

Ulubienica widzów po 11 latach postanowiła zrezygnować z roli Hanki. Odejście Kożuchowskiej z serialu było dla fanów prawdziwym szokiem. W efekcie scenarzyści definitywnie zakończyli jej wątek, uśmiercając jej bohaterkę. W jednym z wywiadów aktorka wyznała, że miała dosyć zaszufladkowania, a grana przez nią postać bardzo ograniczała jej kreatywność. Po kilku latach praca na planie M jak Miłość przestała być dla Kożuchowskiej wyzwaniem, a stała się monotonnym obowiązkiem.

Ja nie jestem typem aktora, który lubi wygodę i bezpieczeństwo. Mnie to gasi i usypia. Pamiętam, jak w jakiejś rozmowie emocjonalnej powiedziałam naszemu producentowi Tadeuszowi Lampce, że ja jestem rasową aktorką, która potrzebuje zmian, różnych ról… Nie mam charakteru psa, który będzie siedział nawet na złotym łańcuchu w najpiękniejszej budzie, bo ja umieram! Że ja potrzebuje powietrza, ja potrzebuję zmienności i nowych, trudnych wyzwań – powiedziła Małgosia w programie Siła Kobiet.

Gwiazda bała się utraty publiczności, ale postać Hanki zaczęła być dla niej niezwykle męcząca. Fani utożsamiali ją tylko z tą jedną rolą i nawet w realnym życiu nadal traktowali jako serialową Hankę Mostowiak.

Bałam się, że jeśli powiem im, że ja już tego nie chcę i idę teraz gdzieś indziej, to ta publiczność mi nie wybaczy. Ale stwierdziłam, że muszę słuchać siebie i nie mogę być niewolnikiem czyichś oczekiwań – komentuje swoją decyzję Kożuchowska

Patrząc z perspektywy czasu, Małgorzata nie może żałować swojej decyzji o zakończeniu współpracy z M jak Miłość. Po odejściu z serialu otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej telewizyjnej kariery. Aktorka nie zmarnowała popularności, którą niewątpliwie przyniosła jej rola Hanki. Widzowie pokochali ją również za kolejne świetne kreacje aktorskie.


Małgorzata Kożuchowska – nowa fryzura

Małgorzata Kożuchowska – nowa fryzura

Małgorzata Kożuchowska - Motyw, konferencja prasowa

Małgorzata Kożuchowska - Motyw, konferencja prasowa

Małgorzata Kożuchowska na pokazie Dawida Wolińskiego

Małgorzata Kożuchowska na pokazie Dawida Wolińskiego

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  żadna gwiazda, tylko słabiutka a nawet moim zdaniem bardzo słabiutka aktorka

 • Gość pisze:

  tere fere kuku…

 • Edyta pisze:

  Ależ, wydzieranie to emocje. Boi się, że nie podoła to się drze. Co tu jest do zagrania? Co nie zagra to ciuchem zasloni. Sztuczna, z okropną manierą. W wywiadach to słychać. Irytująca jak nikt. Psuje wszystko, w każdej roli te same środki wyrazu. Pozdrawiam wielbicieli, szczególnie zainteresowaną.

 • pokora pisze:

  Jak ją lubisz nie jesteś obiektywna, Małgosiu… Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Ja lubię pomidorową, a w wydzieraniu jestem lepsza i grosza nie biorę.

 • Gość pisze:

  wydzierać się też trzeba umieć , praca głosem na najwyższym poziomie. Czepia się ten kto nigdy nie musiał grać wydzierając się i jeszcze pokazać emocje. A ta w ogóle to taka rola, ktoś to napisał a Małgośka świetnie zagrała. Lubię ją i super że odeszła z MJM.

 • kolega pisze:

  Uważam, że to słaba aktorka. Wrzeszcząca, może w teatrze się to sprawdza? W filmach marna, głównie szafiarka.

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×