Szukaj
Szukaj
Dziś czwartek, 26.04.2018

31-letnia Lena Dunham usunęła macicę! Opowiedziała o wszystkim na łamach „Vogue’a”!

Lena Dunham


Lena Dunham wycięła sobie macicę. Na co choruje?

Twórczyni kultowego serialu Dziewczyny poddała się inwazyjnej operacji! Lena Dunham poprosiła lekarzy o wycięcie macicy. Ta operacja oznacza, że 31-latka nigdy nie zajdzie w ciążę. Czemu gwiazda zdecydowała  się na tak radykalny krok?

Dunham przez wiele lat cierpiała z powodu endometriozy – choroby polegającej na obecności błony śluzowej macicy (endometrium) poza jej jamą. Skutkami endometriozy są ból podczas współżycia, zaburzenia cyklu miesięcznego, obfite krwawienia i napięcie przedmiesiączkowe.

Aktorka, producentka i reżyserka była w związku ze swoją chorobą wielokrotnie hospitalizowana. W trakcie jednego z badań lekarze odkryli u niej jeszcze inne poważne wady:

Mam przegrodę biegnącą w dół, co oznacza, że moje miesięczne krwawienie cofa się i mój brzuch wypełnia się krwią. A jeden z moich jajników osiadł na mięśniach wokół nerwów krzyżowych, które pozwalają nam chodzić – napisała Dunham w tekście opublikowanym w nowym numerze amerykańskiego „Vogue’a”.

Pomimo wycięcia macicy, Lena nie rezygnuje z bycia w przyszłości matką. Już teraz zapowiedziała, że – jeśli w jej jajnikach są komórki jajowe – to  wykorzysta je i zatrudni surogatkę, która urodzi jej dziecko. Gwiazda bierze też pod uwagę adopcję.

Wpadka polskiego wydania miesięcznika „Glamour”. Okładka z Leną Dunham ledwo przypomina amerykański pierwowzór

Takiego eventu jeszcze nie było! Najgorętsze celebryckie biusty na jednej ściance: Anella, siostry Godlewskie, Mandaryna, Patrycja Wieja

Dekada z Kardashianami za nami! Jak bardzo zmieniła się słynna rodzina? Niektórych aż ciężko rozpoznać na starych zdjęciach!

Badasz się regularnie?Komentarzy: 1


kiki | 14 lutego 2018, 19:56

dzis nie wchodza komentarze-ale zobaczymy


Dodaj komentarz
×