Szukaj

Księżna Diana ukryła zakodowała sekretną wiadomość w swoim ślubnym stroju. Odkryto ją po 21 latach

Księżna Diana

Księżna Diana

Księżna Diana ukryła sekretną wiadomość w ślubnym bucie

Małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany nie przetrwało próby czasu i romansu następcy tronu z Camillą Parker-Bowles, ale nie zmienia to faktu, że ich ślub był wydarzeniem stulecia. 29 lipca 1981 roku brytyjska obywatelka po raz pierwszy od 300 lat wyszła za następcę tronu, a ten szczególny dzień przeszedł do historii jako jeden z najbardziej bajkowych w dziejach królewskich ślubów. Wszystko za sprawą kreacji księżnej Diany.

Nie ma wątpliwości. Suknia stworzona przez Elizabeth i Davida Emanuela była spektakularna. Kreację wykonano z sześciu różnych materiałów, wyszyto ją 10 tysiącami małych pereł oraz cekinów w perłowym kolorze, a welon był najdłuższym w historii rodziny królewskiej. Relację ze ślubu oglądało 750 milionów osób na całym świecie i wszyscy mówili tylko o tej – bądźmy szczerzy, bo nieco kiczowatej – imponującej sukni ślubnej, która stanowiła uosobienie spełniającego się snu o księciu z bajki i szczęśliwym życiu w zamku.

Sekretna wiadomość w butach księżnej Diany

I choć ani jedno, ani drugie życzenie ostatecznie nie okazało się być prawdziwe, przez jakiś czas żył nimi cały świat. Mało kto wie jednak, że buty, które księżna Diana założyła do sukni, były równie specjalne. Projektant pracował nad nimi przez długich sześć miesięcy, próbując stworzyć szpilki, które będą jednocześnie kobiece i na niskim obcasie. Nikt nie chciał, by Diana była wyższa od swojego męża.

Ślubne buty księżnej Diany obszyto perłami i cekinami, mały zgrabny niski obcas, ale największą tajemnicę skrywały na jedwabnej podszewce w środku. Projektant wyszył tam ręcznie inicjały „C” i „D”, które miały być hołdem dla zawieranego małżeństwa. Zrobił to na polecenie samej księżnej.

Myślicie, że przyniosło jej to pecha?

Matka księżnej Kate oszlalała! W potworny sposób zarabia pieniądze na zmarłej księżnej Dianie! Brytyjczycy są oburzeni

Księżna Diana przed ślubem znalazła w szafie księcia Karola coś obrzydliwego. Wtedy dowiedziała się o zdradzie

Książę Karol miał w zwyczaju poniżać księżną Dianę przy każdej okazji. Robił to w niewybredny sposób


Ślub księcia Karola i lady Diany Spencer odbył się w czerwcu 1981 roku (fot. ONS)

Ślub księcia Karola i lady Diany Spencer odbył się w czerwcu 1981 roku (fot. ONS)

Ślub księżnej Diany i księcia Karola w 1981 roku (fot. ONS)

Ślub księżnej Diany i księcia Karola w 1981 roku (fot. ONS)

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×