Szukaj

Camilla i… niania Williama. Księżna Diana nienawidziła opienkunki swojego syna. Powód daje do myślenia

Księżna Diana, niania księcia Williama

Księżna Diana, niania księcia Williama

Dlaczego księżna Diana nie lubiła opiekunki swoich dzieci?

Księżna Diana przez cały okres swojego życia w rodzinie królewskiej i w pałacu starała się zadowolić wszystkich dookoła. Gdy na świecie pojawili się jej synowie, lwią część oddania, miłości i uwagi przerzucała na nich, kiedy tylko mogła. Próbowała dać im normalne dzieciństwo, ale wcale nie było to takie łatwe – biorąc pod uwagę fakt, że sama również miała natłok obowiązków. Zmuszono ją więc do zatrudnienia niani, ale to jedynie wywołało konflikt w pałacowych ścianach. Dlaczego?

Księżna Diana była zazdrosna o nianię księcia Williama i księcia Harry’ego, a według specjalistów od historii rodziny królewskiej wcale tej zazdrości nie ukrywała. W serialu na temat Windsorów królewska korespondentka Vanity Fair, Katie Nicholl twierdziła, że księżna czuła się zagrożona:

Księżna Diana chciała sama wychowywać swoje dzieci. Niestety, wymuszono na niej by zatrudniła królewską nianię, Barbarę Barnes. Źle zniosła gdy okazało się, że William ją uwielbia. To była ta gorsza strona Diany – nie umiała panować nad zazdrością. Była okropnie zła, że opiekunki nawiązują tak bliski kontakt z jej dziećmi. Zwolniła Barbarę Barnes właśnie z tego powodu. Zwolniła kobietę, do której William biegł rano i wskakiwał do łóżka, żeby się przywitać. Diana próbowała być idealną matką i idealną księżniczką, ale była młoda, zbyt młoda. Młodsza niż księżna Kate obecnie. – wyjawiła.

Księżna zwolniła nianię, gdy książę William miał zaledwie cztery lata. Co ciekawe, 24 lata później Barbara Barnes znalazła się na liście prywatnych gości weselnych księcia Williama. Najwyraźniej jego przywiązanie do niani było rzeczywiście głębokie.

Zamieszanie z tytułami na królewskim dworze. Dlaczego księżna Diana nosiła inny niż księżna Camilla?

Wstrząsający list księżnej Diany. Napisała o problemach w małżeństwie, przemocy fizycznej i niskiej samoocenie

Księżna Diana nie była taka święta. Do mediów trafił jej lubieżny list


Barbara Barnes – niania księcia Williama i księcia Harry'ego

Barbara Barnes – niania księcia Williama i księcia Harry'ego

Książę William w 1989 roku

Książę William w 1989 roku

Księżna Diana z Harrym i Williamem na feriach

Księżna Diana z Harrym i Williamem na feriach

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×