Książę William ma wielką blizną na czole po wypadku. Skończyło się operacją, a Karol nie popisał się jako ojciec

Książę William i książę Karol

Książę William i książę Karol

Książę William od dziewiątego roku życia ma na czole pokaźną bliznę. Po wypadku wylądował na stole operacyjnym. W roli ojca nie popisał się wówczas Karol. Co się wydarzyło?

Książę William jest ulubieńcem Brytyjczyków, którzy widzą w nim przyszłego króla i najchętniej posadziliby go na tronie zaraz po Elżbiecie II, pomijając jego ojca, Karola. Starszy syn Diany i jego rodzina są chętnie obserwowani, a na ich temat pojawia się mnóstwo artykułów. Właśnie jeden z zagranicznych tabloidów przypomniał, skąd po lewej stronie jego czoła wzięła się sporych rozmiarów blizna.

Niewinna zabawa mogła skończyć się tragicznie, a Karol nie popisał się wówczas jako ojciec.

Książę William ma bliznę na głowie. Co się wydarzyło?

Książę William, kiedy miał dziewięć lat, doznał poważnego urazu. Niewinna zabawa mogła skończyć się tragicznie, ale na szczęście w porę przyszła pomoc. Pamiątką po zdarzeniu jest blizna, która będzie towarzyszyć mu do końca życia.

W czerwcu 1991 roku podczas szkolnych zajęć jeden z uczniów przez przypadek uderzył księcia Williama w głowę kijem golfowym. W pobliżu zdarzenia była ochrona, więc szybko zawiadomiono rodziców, a także przewieziono go do szpitala. W karetce synowi towarzyszyła jedynie księżna Diana. Książę Karol po rozmowie telefonicznej ze swoim dzieckiem udał się do opery…

Po badaniach okazało się, że sprawa wygląda bardzo poważnie. William miał pękniętą czaszkę, więc niezbędna była operacja, która na szczęście przebiegła pomyślnie. Książę po latach w jednym z wywiadów wrócił wspomnieniami do czasu wypadku.

To jest moja blizna Harry’ego Pottera. Czasami świeci i wtedy ludzie mogą ją zobaczyć. Zostałem uderzony kijem golfowym w czasie gry z moim kolegą. Byliśmy na polu i nagle następną rzeczą, którą pamiętam, jest to, że znikąd pojawia się kij golfowy siódemka, który uderza mnie w głowę – wspominał.

Pewnie każdy ma jakąś bliznę z dzieciństwa, ale ta, którą nosi William, to pamiątka po bardzo niebezpiecznym zdarzeniu.


Blizna księcia Williama

Blizna księcia Williama

książę William przyjął szczepionkę

książę William przyjął szczepionkę

Księżna Kate i książę William w żałobnych strojach

Księżna Kate i książę William w żałobnych strojach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×