NewsyWilliam doprowadził Karola do łez. Książę Walii nie spodziewał się czegoś takiego po 50 latach

William doprowadził Karola do łez. Książę Walii nie spodziewał się czegoś takiego po 50 latach

Książę William i książę Karol
Książę William i książę Karol
Elwira Szczepańska

29.06.2021 07:00, aktual.: 29.06.2021 11:54

O relacjach Karola z Williamem i księciem Harrym wciąż nie pisze się zbyt często. Wiadomo, że to on pomagał pozbierać się synom po tragicznej śmierci matki, dzięki czemu zbliżyli się do siebie w tym trudnym czasie. Jednak długo więź między księciem Walii i jego najstarszym synem nie należała do poprawnych.

O mrocznej stronie relacji Karola z Williamem pisze Robert Lacey. Twierdzi, że książę Cambridge miał ojcu wiele do zarzucenia. Długo winił go za rozpad małżeństwa z Dianą. Buntował się i na pewno należał do trudnych nastolatków. Swoją frustrację wyrażał niewłaściwym zachowaniem i nikt nie potrafił nad nim zapanować.

Numer drugi odnajduje się w swoim środowisku całkiem dobrze. Ale numer pierwszy ma ten problem, że musi działać na zasadzie prób i błędów, więc trzeba podchodzić do jego zachowania z otwartością - przytacza słowa Diany w swojej książce Bitwa braci Robert Lacey.

Z czasem William zapanował nad emocjami. Ciężki czas po śmierci Diany spowodował, że ponownie otworzył się na relację z ojcem, ale jeszcze wiele lat musiało upłynąć do momentu, w którym są obecnie.

Dlaczego William doprowadził Karola do łez?

Moment, który wzruszył Karola, był częścią serii dokumentalnej z 2019 r. Książę Karol: Wewnątrz Księstwa Kornwalii, w której William opowiadał o tym, jak zaczął myśleć o swoim dziedzictwie. Starszy syn Diany powiedział dziennikarzowi:

Myślę, że to naprawdę ważne, jeśli chodzi o aspekt rodzinny, naprawdę. Zacząłem myśleć o tym, jak pewnego dnia odziedziczę królestwo i co wówczas zrobię.

W odpowiedzi jego ojciec wyznał:

Szczerze mówiąc, doprowadziło mnie to do łez, naprawdę. Ponieważ pomyślałem: „Cóż, samo usłyszenie tego od niego sprawiło, że całe ostatnie pięćdziesiąt lat było warte zachodu". Widziałem to i nie mogłem w to uwierzyć. Byłem głęboko poruszony tym, co powiedział.

Piękna chwila wyprzedza kilka emocjonalnych dni dla księcia Cambridge, który będzie obecny w czwartek, kiedy w Pałacu Kensington zostanie odsłonięty pomnik ku czci jego zmarłej matki. Wydarzenie będzie pierwszym wydarzeniem od czasu pogrzebu ich dziadka w kwietniu, w którym weźmie udział wraz ze swoim młodszym bratem, księciem Harrym.

Królewski historyk Robert Lacey powiedział Hello!, że uważa, że ​​to wydarzenie będzie szansą dla braci na poprawienie relacji:

Myślę, że przyniesie to wielki postęp. Przybywają z przeciwnych stron świata w wyraźnym celu uhonorowania swojej matki i co więcej, mogą zrobić, aby ją uhonorować, niż przynajmniej zacząć wracać do siebie.

Miejmy nadzieję, że znawca rodziny królewskiej się nie myśli i William i Harry w końcu podadzą sobie rękę.

Księżna Kate i książę William w Londynie
Księżna Kate i książę William w Londynie
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol wygłasza przemówienie
Książę Karol wygłasza przemówienie
Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu
Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także