Szukaj

William przerwał milczenie w sprawie stanu zdrowia księcia Filipa. To rzadkość, by ktoś z rodziny królewskiej bezpośrednio zabierał głos

Książę William i książę Filip

Książę William i książę Filip

Wielka Brytania drży o zdrowie księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II kilka dni temu trafił do szpitala. Jego wnuk, książę William, oficjalnie skomentował stan zdrowia dziadka. Jak się czuje senior?

Królowa Elżbieta II poślubiła swojego ukochanego w 1948 roku. Mąż monarchini, książę Filip, kilka lat temu przeszedł na zasłużoną emeryturę. Już od jakiegoś czasu nie towarzyszy swojej żonie podczas oficjalnych, publicznych wystąpień i coraz więcej odpoczywa, trzymając się na uboczu. Książę Edynburga, jak tytułuje się dziadka Harry’ego i Williama, w ostatnim czasie kilka razy zrobił wyjątek i postanowił stanąć u boku swojej małżonki i pokazać się poddanym oraz fanom Windsorów na całym świecie.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cała rodzina królewska przez jakiś czas mocno ograniczyła swoją publiczną działalność. Królowa razem ze swoim mężem starała się żyć w izolacji i chronić swoje zdrowie, a godnie zastępowali ich William i Kate, którzy w bezpieczny sposób, za pomocą połączeń on-line spotykali się z Brytyjczykami. Kilka dni temu media na całym świecie obiegła informacja o złym stanie zdrowia księcia Filipa. Głos w sprawie zabrał sam książę William.

Książę Filip w szpitalu. Co wiadomo o jego stanie zdrowia?

Od kilku dni fani rodziny królewskiej na całym świecie wstrzymują oddech w związku z doniesieniami o zdrowiu małżonka królowej Elżbiety II. Kilka dni temu trafił on do szpitala, co miał zalecić jego lekarz pierwszego kontaktu ze względu na złe samopoczucie seniora. Aby uspokoić poddanych, Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie:

Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł.

Książę miał zostać w szpitalu zaledwie kilka dni, by móc odpocząć i zregenerować siły. Dwa dni temu paparazzi sfotografowali księcia Karola, który po wizycie w szpitalu u swojego ojca miał łzy w oczach. Zdjęcia zatroskanego syna szybko obiegły kolorową prasę i wzbudziły jeszcze większy niepokój wśród Brytyjczyków. Stan zdrowia swojego dziadka postanowił oficjalnie skomentować książę William. Zapytany o stan zdrowia księcia Filipa odpowiedział:

Tak, czuje się dobrze. Personel ma na niego oko – powiedział książę William.

Wygląda na to, że stan zdrowia księcia Filipa jest stabilny. Przypomnijmy, że mąż najdłużej panującej brytyjskiej monarchini w tym roku będzie świętował swoje 100. urodziny. Życzymy mu dużo zdrowia.


Meghan Markle, księżna Kate i książę Filip na świątecznej mszy z okazji Bożego Narodzenia (2017)

Meghan Markle, księżna Kate i książę Filip na świątecznej mszy z okazji Bożego Narodzenia (2017)

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×