Książę Filip trafił do szpitala. Pozostanie tam przez kilka dni. Fani zmartwieni jego stanem

Książę Filip

Książę Filip

Książę Filip trafił do szpitala w Londynie, gdzie spędzi kilka najbliższych dni. W jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety II?

Książę Filip jest mężem królowej Elżbiety II, którą poślubił w 1948 roku. Z racji tego, że jego żona jest najdłużej panującą monarchinią, jaką do tej pory miała Wielka Brytania, dziadkowi Williama i Harry’ego także udało się zapisać na kartach historii. Zdobył tytuł najdłużej panującego małżonka imperium brytyjskiego.

Mąż królowej Elżbiety, który jest tytułowany jako książę Edynburga, kilka lat temu przeszedł na emeryturę. Co jakiś czas pojawia się jednak  publicznie. Chociaż przed pandemię koronawirusa nieco ograniczył swoją aktywność. W poprzednich latach gościł na weselach księcia Harry’ego z Meghan Markle, a także księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Oba wydarzenia odbyły się w 2018 roku.

Książę Filip trafił do szpitala. W jakim jest stanie?

Książę Filip w tym roku będzie świętować swoje setne urodziny. Niestety z jego stanem zdrowia nie jest najlepiej. Mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala, o czym donoszą zagraniczne media. Przedstawiciele Pałacu Buckingham informują, że pobyt w placówce został zalecony przez lekarza księcia. Miał związek z jego złym samopoczuciem.

Wydano oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że mąż królowej Elżbiety II trafił do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór:

Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł – czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części wpisu ujawniono, że książę Filip spędzi w szpitalu kilka dni. W tym czasie będzie obserwowany przez lekarzy:

Książę pozostanie w szpitalu przez kilka dni na obserwację i odpoczynek.

Zarówno książę Filip, jak i królowa Elżbieta II w styczniu zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Nie jest do pierwszy raz, gdy małżonek królowej trafił do szpitala. W placówce znalazł się też tuż przed Bożym Narodzeniem w 2018 roku. Pisaliśmy o tym tutaj.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!


Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II i książę Filip w latach 90.

Królowa Elżbieta II i książę Filip w latach 90.

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×