Szukaj

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Pozostawił pogrążoną w żalu żonę, która wspierała go długie lata. Cierpią też jego dzieci

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Aktor pozostawił pogrążonych w żałobie fanów, a także żonę Agnieszkę Suchorę oraz dzieci Gabrielę i Wiktora.   

Krzysztof Kowalewski nie żyje, o czym poinformowano w sobotnie popołudnie. Najpierw o śmierci przyjaciela poinformował Jan Hartman, później te doniesienia skomentowała żona aktora, Agnieszka Suchora. Dodała wpis na Facebooku, w którym pożegnała ukochanego męża:

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki!

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Krzysztof Kowalewski: żona. Kim jest Agnieszka Suchora?

Kowalewski po raz pierwszy ożenił się latach 60. z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Rozwiedli się po trzech latach. Owocem ich miłości jest syn Wiktor, który od 1981 roku na stałe przebywa za granicą. Po rozstaniu z pierwszą żoną Kowalewski przez wiele lat był związany z aktorką Ewą Wiśniewską. Ta relacja także nie była trwała.

Swoją drugą żonę, aktorkę, Agnieszkę Suchorę, Krzysztof Kowalewski poznał podczas prób do spektaklu Wieczór Trzech Króli w warszawskim Teatrze Współczesnym. Chociaż parę dzieliło aż 31 lat (kobieta była od niego młodsza), połączyło silne uczucie. W wywiadzie dla Twojego stylu tak komentowała tę relację:

Przyszłam na próbę spektaklu „Wieczór Trzech Króli”, w którym on grał. Trochę się spóźnił, ale miło się ze mną przywitał. Miał na sobie czerwony sweter. Było w nim wszystko, co pociągało mnie w mężczyźnie: poczucie humoru, autorytet. Był dużym facetem, przy którym czułam się bezpiecznie, a do tego najłagodniejszym człowiekiem na świecie

Aktorzy w 2002 roku wzięli ślub. Doczekali się córki Gabrieli. O tym, że Kowalewski spełniał się w małżeństwie, raczej nie można mieć wątpliwości. W jednym z wywiadów podkreślał, że dzięki Agnieszce dostał drugie życie:

Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie. Chciałbym jak najdłużej być w pełni sił, żeby zapewnić córce radosne dzieciństwo.

Suchora jest aktorką. Od lat występuje na deskach Teatru Współczesnego. Popularność zyskała jednak dzięki udziałowi w produkcjach takich jak m.in. Daleko od noszy, Na Wspólnej oraz Pierwsza miłość. 

Kim są dzieci Krzysztofa Kowalewskiego?

Kowalewski osierocił dwoje dzieci. Miał syna z pierwszego małżeństwa, Wiktora. Przez lata nie utrzymywał z dzieckiem kontaktu. W książce Skarpetka w ręku tak pisał o tacierzyństwie:

Nie byłem gotowy na bycie ojcem. Tym bardziej że właśnie zaczynało mi się powoli układać w zawodzie. Odnosiłem pierwsze sukcesy. Dziecko się jakoś w tym wszystkim nie mieściło.

Po latach ich kontakt się poprawił. Aktualnie Wiktor mieszka w Los Angeles. Pracuje w branży sportowej. Jest też trenerem żeńskiej drużyny piłkarskiej. Syn Kowalskiego także jest ojcem. Ma córkę Sachę, która próbuje swoich sił w aktorstwie. Na ten temat zdobywa wiedzę z Ruskin School of Acting. Zagrała w filmie Proceder Michała Węgrzyna.

Kowalewski po raz drugi został ojcem ponad 18 lat temu. Z Agnieszką Suchorą powitali na świecie Gabrielę. Tym razem aktor bardzo angażował się w wychowywanie córki. Podkreślił, że wraz z pojawieniem się dziewczynki na świecie, odkrył ojcostwo na nowo. Kąpał, przewijał, a z czasem odrabiał z nią lekcje i wtajemniczał w swój zawodowy świat. Podobno mieli znakomity kontakt. Dziewczyna co jakiś czas towarzyszyła ojcu podczas branżowych wydarzeń.


Agnieszka Suchora – Kurier, premiera filmu

Agnieszka Suchora – Kurier, premiera filmu

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora - premiera spektaklu

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora - premiera spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich"

Dominik Bąk, Robert Rozmus, Agnieszka Suchora, Krzysztof Materna, Dorota Rabczewska, Janusz Chabior, Olga Bołądź - premiera spektaklu

Dominik Bąk, Robert Rozmus, Agnieszka Suchora, Krzysztof Materna, Dorota Rabczewska, Janusz Chabior, Olga Bołądź - premiera spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×