NewsyKrzysztof Kowalewski nie żyje. Odszedł legendarny polski aktor. Wpis jego żony porusza do łez

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Odszedł legendarny polski aktor. Wpis jego żony porusza do łez

Krzysztof Kowalewski nie żyje
Krzysztof Kowalewski nie żyje
Zuza Maciejewska
06.02.2021 14:40, aktualizacja: 06.02.2021 18:04

Krzysztof Kowalewski zapisał na swoim koncie mnóstwo znakomitych ról. Na ekranie zadebiutował w 1960 roku, gdy pojawił się w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy. W kolejnych latach można go było oglądać w produkcjach takich jak m.in. Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz oraz Miś. Wystąpił także w popularnym serialu Daleko od noszy. Wcielał się tam w rolę magistra Romana Łubicza.

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Niestety w sobotnie popołudnie media obiegły smutne wieści. Krzysztof Kowalewski nie żyje. O śmierci legendarnego aktora na Facebooku poinformował Jan Hartman. Dodał archiwalne zdjęcie, w opisie pożegnał przyjaciela:

Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady.

https://www.facebook.com/jan.hartman.58/posts/10216262893678647

Doniesienia na temat śmierci aktora w rozmowie z Onetem potwierdziła jego rodzina. W tym samym portalu głos zabrała Teresa Gąssowska z Teatru Współczesnego w Warszawie. Ze wspomnianą placówką Kowalski był związany do śmierci:

Cudowny człowiek. To coś okropnego. Nasz kochany Krzysio.

Żona aktora, Agnieszka Suchora medialne doniesienia skomentowała na Facebooku. Dodała zdjęcie męża, w opisie pożegnała go w pięknych słowach:

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki !
Krzysztof Kowalewski nie żyje
Krzysztof Kowalewski nie żyje

Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kowalewskiego

Śmierć Kowalewskiego wywołała poruszenie w show-biznesie. Na Instagramie pożegnało go sporo gwiazd. Wśród nich jest Joanna Koroniewska. Udostępniła czarno-białe zdjęcie aktora, w opisie przekazała rodzinie kondolencje:

Odszedł jeden z największych artystów... Krzysztof Kowalewski, doskonały aktor, ale i wyjątkowo skromny i wesoły człowiek. Nigdy nie zapomnimy. ?? Ogromne wyrazy współczucia dla Agnieszki i Gabrysi oraz całej Rodziny. Serce rozpada się na kawałki.

Z kolei Joanna Racewicz pod zdjęciem umieściła jedynie cytat:

„- Kocham Pana, Panie Sułku jedyny... - Cicho, wiem”. ??? #krzysztofkowalewski

Porusza także pożegnanie, jakie zamieścił na swoim Instagramie Borys Szyc.

Krzyś. Krzysio. Krzysiulek. Najukochańszy, najmilszy człowiek na ziemi. Cudny kumpel mimo różnicy lat. Nigdy nie oceniał, nie przekreślał. Kochał i był kochany. Przez wszystkich. Jest mi potwornie przykro. Chciałbym Cię jeszcze raz przytulić. Gonić się z Tobą po teatrze. Dziękuję, że byłeś i pokazałeś mi tyle rzeczy. Agnieszka kochamy Cię i jesteśmy dla Ciebie. Bargiełowski już na pewno ucieka w niebie przed Tobą! Do zobaczenia kiedyś... #krzysztofkowalewski #miłość #rip

Telewizja Polsat umieściła krótki komunikat:

W wieku 83 lat odszedł znakomity aktor filmowy, teatralny, serialowy i radiowy Krzysztof Kowalewski. Na swoim koncie ma ponad 120 niezapomnianych ról. Dla nas na zawsze pozostanie najwspanialszym Świętym Mikołajem w Mikołajkowym Bloku Reklamowym. Dziękujemy panie Krzysztofie

Krzysztof Kowalewski: choroba. Z czym walczył?

W 2017 roku media obiegły informacje na temat choroby Kowalewskiego. Tygodniki informowały, że porusza się z trudnością. Wszystko przez problemy z układem krążenia:

Krzysztof ma poważne problemy z układem krążenia. Wszystko przez tuszę, której mimo starań nie jest w stanie zredukować. Jego serce nie radzi sobie z takim obciążeniem – mówiła znajoma aktora w rozmowie z Na żywo.

W krótkim czasie aktor sam niejako potwierdził doniesienia dotyczące słabego stanu zdrowia.

Bardzo chętnie bym chodził, ale nie mogę. Nóżka mi szwankuje, boję się, że nie doszedłbym tam, gdzie idzie czoło pochodu – przyznał w rozmowie z portalem natemat.pl.

Krzysztof Kowalewski miał 83 lata. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. Aktor pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę: żonę Agnieszkę Suchorę, z którą miał córkę Gabrielę, a także syna Wiktora, owoc pierwszego małżeństwa.

  • Krzysztof Kowalewski - wiosenna ramówka Polsatu 2017
  • Krzysztof Kowalewski, Wiktor Zborowski - premiera spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich"
  • Fotografia: AKPA
  • Borys Szyc żegna Krzysztofa Kowalewskiego
  • Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora - premiera spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich"
  • Borys Szyc żegna Krzysztofa Kowalewskiego
  • Borys Szyc żegna Krzysztofa Kowalewskiego
  • Borys Szyc żegna Krzysztofa Kowalewskiego
  • Borys Szyc żegna Krzysztofa Kowalewskiego
[1/9] Krzysztof Kowalewski - wiosenna ramówka Polsatu 2017
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także