Król Karol z miłości do 7-letniej Charlotte nieźle rozzłości młodszego brata. To precedens w historii brytyjskiej monarchii

Karol i Charlotte

Karol i Charlotte

Król Karol III od września sprawuje swoją funkcję i już podjął kilka rewolucyjnych decyzji. Tym razem postanowił zrobić prezent swojej wnuczce Charlotte. O co chodzi?

Król Karol III objął swoją funkcję w dniu śmierci królowej Elżbiety II. Było to 8 września tego roku, a dzień ten był wyjątkowo smutny nie tylko dla członków rodu Windsorów, ale także dla fanów rodziny królewskiej z całego świata.

Żegnając królową Elżbietę II, Brytyjczycy jednocześnie powitali nowego króla. Jej najstarszy syn długo czekał na to, aby objąć tron. W chwili koronacji będzie miał już 74 lata. Ostatnia taka uroczystość miała miejsce ponad 70 lat temu, dlatego zapewne zgromadzi tłumy.

Karol nie urywał, że będzie reformował monarchię. Już podjął kilka przełomowych decyzji. Jedna z nich to ukłon w stronę ukochanej wnuczki Charlotte. Niekoniecznie jednak uszczęśliwi jego młodszego brata Edwarda.

Król Karol III zrobił niezwykły prezent księżniczce Charlotte

Edward od dawna spodziewał się, że odziedziczy księstwo w Edynburgu, ale nie liczył się z uczuciami króla Karola dla jego 7-letniej wnuczki. Doniesienia z Wielkiej Brytanii sugerują, że 74-letni Karol może sprzeciwić się życzeniom swoich zmarłych rodziców przekazać dawny tytuł ojca młodszemu bratu i przekazać go córce Williama i Kate, Charlotte.

To ważny tytuł związany z historią i czuje, że Charlotte, jako młodsza siostra przyszłego króla, na to zasługuje – mówi źródło New Idea – Odkąd William i Kate napisali na nowo linię praw spadkowych, aby zapewnić, że pierworodne dziecko niezależnie od płci, zostałby monarchą. Karol był dumny z tego pokazu równości. Chce zrobić zamieszanie z Charlotte, aby podkreślić, że nigdy nie zostanie wyprzedzona przez swojego młodszego brata w taki sam sposób, w jaki była jego własna siostra Anna, gdy urodzili się Andrzej i Edward.

Karol III od początku panowania zapowiadał, że zamierza zreformować monarchię. Jak widać, dotrzymuje słowa i w każdej dziedzinie nie waha się łamać tradycji.


Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, księżna Camilla - pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, księżna Camilla - pogrzeb królowej Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

księżna Kate i księżniczka Charlotte- pogrzeb królowej Elżbiety II

księżna Kate i księżniczka Charlotte- pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wnuki w Stanach których ojciec wypisał się z rodziny

 • Gość pisze:

  On ma dwie wnuczki

 • Gość pisze:

  „Odkąd William i Kate napisali na nowo linię praw spadkowych, aby zapewnić, że pierworodne dziecko niezależnie od płci, zostałby monarchą”.
  Miejcie litość w tych bzdurach. Przed Karolem, przez 70 lat królowała jego matka! KOBIETA! SZOK!!!

  • Gość pisze:

   Ponieważ nie było męskiego następcy, gdyby Elżbieta miała młodszego brata to on byłby królem.
   Charlotte natomiast jako pierwsza ksiezniczja jest w kolejce do tronu przed młodszym bratem.

  • Gość pisze:

   Zabawne jest stwierdzenie, że Willuam i Kate coś mogli _ „Odkąd William i Kate napisali na nowo linię praw spadkowych..”.
   O takich sprawach mogla decydować TYLKO królowa. Chyba że na, staruszek, CR to wymusili, i dali jej tylko do podpisu, co wcale nie musi być dalekie od prawdy!

 • Gość pisze:

  Żal mi tych dzieci nie mają prawdziwego dzieciństwa

 • Gość pisze:

  Biedne te dzieci… A reformowanie za pomocą tych etykietek, śmiechu warte.

 • Gość pisze:

  Charlotte jest warta bardzo wiele, ona jeszcze pokaże jak dorośnie, że to prawdziwy diament w tej rodzinie, nie dziwię się dziadkowi, że tak ja kocha

  • Gość pisze:

   Zawsze marzył o córce, więc nic dziwnego, że kocha jedyną wnuczke, zwłaszcza z taką osobowością 🙂

  • GośćSprawiedliwy pisze:

   Zapominajac przy tym ze ma ten stary cap jeszcze wnuki po Harym .

  • Gość pisze:

   Co z oczu to z serca, a prosiat harrego to właściwie nie zna, więc sądzę, że wolałby zapomnieć.
   Stary cap? Pasuje do rudego idioty 🙂

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×