Szukaj

Koronawirus dotarł do rodziny królewskiej. Brytyjczycy drżą o Elżbietę II. Kto jeszcze może być zarażony?

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Koronawirus dotknął rodzinę królewską. Brytyjczycy zaczęli mocno obawiać się o królową Elżbietę II. O co proszą monarchinię?

Królowa Elżbieta II nie jest w najlepszej formie. Ostanie wydarzenia na dworze brytyjskim mocno nadszarpnęły jej zdrowiem, a trzeba też pamiętać o jej sędziwym wieku. Nic dziwnego, że Brytyjczycy drżą o jej zdrowie, zwłaszcza, że są doniesienia o zagrożeniu koronawirusem w rodzinie królewskiej.

O co Brytyjczycy proszą królową Elżbietę II?

Doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronawirusa paraliżują niemal cały świat. Z problemem zmagają się także Brytyjczycy. Są mocno zmartwieni stanem zdrowia królowej Elżbiety II i uważają, że jej izolacja nie jest wystarczająca, a ewentualne zarażenie się przez nią może być śmiertelnie niebezpieczne.

Monarchini ciągle aktywnie spełnia swoje obowiązki. Okazuje się jednak, że koronawirus może jej w tym przeszkodzić, ponieważ ryzyko zarażenia podczas służbowych spotkań jest coraz większe.

Przekonała się o tym na spotkaniu z premierem Wielkiej Brytanii, Borisem Johnsonem. Miał on wcześniej kontakt z minister zdrowia Nadine Dorries, u której potwierdzono obecność wirusa. Wygląda na to, że ochrona Elżbiety II jest niewystarczająca.

Kiedyy brytyjska opinia publiczna dowiedziała się o tym, że ich monarchini miała pośredni kontakt z osobami zarażonymi, nie cichną głosy, które radzą królowej, by ze względu na swój wiek i stan zdrowia na jakiś czas odsunęła się wystąpień.

Obywatele są zmartwieni stanem zdrowia królowej i uważają, że zastosowane środki zapobiegawcze nie chronią Elżbiety II w pełni. Już od jakiegoś czasu nie podaje na przywitanie dłoni, by zminimalizować ryzyko zarażenia, jednak według Brytyjczyków jest to nadal niewystarczające.

Jej główna izolacja nie jest wystarczająca. To dziwne, że narażają ją na zarażenie poprzez udział w publicznych wydarzeniach – piszą internauci.

Królowa Elżbieta II w wzorzystej sukience

Królowa Elżbieta II w wzorzystej sukience

Zwłaszcza, że zagrożenie jest coraz bardziej realne, o czym przekonała się hiszpańska para królewska.

Król i królowa Hiszpanii zarażeni koronawirusem?

W czwartek badaniom poddała się hiszpańska para królewska – król Filip VI i jego małżonka Letizia. Wszystko przez oficjalne obowiązki królowej.

W ubiegły piątek Letizia wzięła udział w spotkaniu z minister do spraw równości Irene Montero. Później testy potwierdziły, że została zarażona koronawirusem. Wykryto je również u jej partnera, wiceprezydenta do spraw socjalnych, Pablo Iglesiasa. To zdarzenie spowodowało potrzebę przebadania monarchów.

Zapobiegawczym badaniom mają poddać się również wszyscy urzędnicy państwowi w Hiszpanii.


Królowa El?bieta odznaczy?a króla Hiszpanii i Holandii

Queen Elizabeth II and other members of the British Royal Family attend a service for the Most Noble Order of the Garter at St. Georges Chapel in Windsor Castle. The Kings of Spain and The Netherlands were also in attendance and are installed as Supernumary Knights of the Garter. Featuring: Queen Letizia of Spain Where: Windsor, United Kingdom When: 17 Jun 2019 Credit: John Rainford/Cover Images

Królowa Letizia

Królowa Letizia

Królowa Letycja pokłócona z królowa Zofią

Królowa Letycja pokłócona z królowa Zofią

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×