NewsyBrytyjczycy wstrzymali oddech. Tak zaniepokojeni o królową jeszcze nie byli. Elżbieta II jest pod stałą obserwacją

Brytyjczycy wstrzymali oddech. Tak zaniepokojeni o królową jeszcze nie byli. Elżbieta II jest pod stałą obserwacją

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Elwira Szczepańska
10.02.2022 23:46

Królowa Elżbieta II już 70 lat zasiada na tronie Wielkiej Brytanii. Z tej okazji rocznicy Pałac Buckingham opublikował zdjęcie królowej z czerwoną skrzynką, w której przesyłane są dla niej wszystkie oficjalne dokumenty oraz nagranie wideo, gdy jej prywatny sekretarz przekazuje jej kolejne dokumenty.

W sobotę wieczorem, w przeddzień rocznicy, królowa opublikowała oświadczenie, w którym powtórzyła swoją obietnicę z 1947 roku, że całe swoje życie poświęci służbie krajowi, podziękowała także  za wsparcie, które otrzymuje oraz  wyraziła życzenie, by księżna Camilla, żona następcy tronu księcia Karola, gdy ten kiedyś przejmie panowanie, miała tytuł królowej małżonki, a nie jak do tej pory sugerowano, księżnej małżonki.

To jednak dopiero początek obchodów Platynowego Jubileuszu. Zaplanowano mnóstwo uroczystości, głównie na czerwiec. Tymczasem niepokojące wieści płyną z Pałacu. Królowa musi być pod stałą obserwacją. Dlaczego?

Brytyjczycy niepokoją się o Elżbietę II

Królowa jest monitorowana pod kątem objawów COVID-19 po tym, jak książę Walii po raz drugi uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. 73-letni książę Walii spotkał się niedawno ze swoją 95-letnią matką, ale monarchini, póki co, nie wykazuje żadnych objawów zakażenia, podaje źródło z Pałacu.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie książę spotkał się z królową. Ale wizytę w zamku Windsor we wtorek, dzień po powrocie królowej do jej siedziby z Sandringham. Osoby, u których wystąpią objawy koronawirusa, proszone są o powiadomienie osób, z którymi miały kontakt w ciągu ostatnich 48 godzin. Uznaje się, że królowa jest w pełni zaszczepiona, więc nie będzie musiała się izolować, chyba że uzyska pozytywny wynik testu.

Clarence House potwierdził w tweecie w czwartek:

Dzisiaj rano Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i obecnie izoluje się. HRH jest głęboko rozczarowany, że nie może uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchester i będzie chciał przełożyć swoje odwiedziny na jak najszybszy termin.

Aides powiedział, że przyszły król okazał się zakażony podczas rutynowego testu – co sugerowało, że nie miał silnych objawów – ale odmówiono wchodzenia w dalsze szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia. Miejmy nadzieję, że Karol szybko wróci do formy, a Elżbieta II nie zachoruje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także