Szukaj

Koronawirus przenosi się nie tylko przez kichanie i kaszel. Przerażające odkrycie naukowców

Koronawirus rozprzestrzenia się podczas oddychania? Badania naukowców rzucają nowe światło na sprawę. Co wiadomo na ten temat?
Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus na całym świecie rozprzestrzenia się w mgnieniu oka. Z każdym dniem przybywa nowych zakażonych, ofiar śmiertelnych i na szczęście także osób, które pokonały COVID-19. Liczba tych ostatnich sięga powyżej 270 tysięcy.

By jak najbardziej załagodzić falę kolejnych zachorowań, rządy państw wprowadzają obostrzenia, które ograniczają kontakty międzyludzkie. W Polsce m.in. odwołano imprezy masowe, zamknięto puby, restauracje, kina, czy baseny. Wprowadzono zmiany w sposobie przemieszczania się, a za niedostosowywanie się są przewidziane bardzo wysokie kary.

Koronawirus — jak się przenosi? Nowe badania naukowców

Od momentu, w którym COVID-19 pojawił się na świecie, naukowcy prowadzą szereg badań, które mają pomóc w stworzeniu szczepionki, leczeniu zakażonych, a także w wykryciu, jak dokładnie przenosi się koronawirus. Jak informuje Wirtualna Polska, amerykańscy naukowcy dokonali zaskakującego odkrycia. Uważają, że jest on przenoszony nie tylko przez kaszel, czy rozmowę, ale może być wydalany podczas oddychania i mówienia.

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem. W jaki sposób? Nowe odkrycie

Anthony Fauci, szef National Institutes of Health (NIH), wystosował specjalne pismo do Białego Domu. Nawołuje w nim do noszenia maseczek przez wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych, co pomoże uchronić przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby. Zwłaszcza że sytuacja jest tam bardzo dramatyczna. Z powodu COVID-19 zmarło prawie 9 tys. osób.

O ile amerykańscy naukowcy zalecają noszenie maseczek, o tyle przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia uważają inaczej. Ich zdaniem nie zaleca się tego osobom zdrowym, chyba że opiekują się osobą chorą.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II niespodziewanie zabrała głos ws. koronawirusa. Jej wystąpienie określono jako historyczne


Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×