Kate i William złamali królewski protokół! To nie pierwszy raz, gdy publicznie zachowali się wbrew obowiązujących ich zasadom

Kate i William

Kate i William

Książę William i księżna Kate uchodzą za wzorowe małżeństwo, godnie reprezentując brytyjską monarchię. Czasem jednak zdarzają się im wpadki, o których rozpisują się media z całego świata. Zobaczcie, w jakich sytuacjach doszło u nich do złamania protokołu, który stanowczo zabrania publicznego okazywania uczuć przez członków rodziny królewskiej.

Księżna Kate i książę William to najbardziej uwielbiana i podziwiana przez fanów na całym świecie para w monarchii brytyjskiej. Ich zgodne i wzorowe małżeństwo jest powodem do dumy dla Brytyjczyków. Ślub pary odbył się 29 kwietnia 2011 o godzinie 11.00 w Opactwie Westminsterskim. Sakramentu udzielił im sam arcybiskup Canterbury – Rowan Williams. Ceremonię jak z bajki, która była transmitowana na żywo również w sieci, na oficjalnym kanale królewskim, śledziło dwa miliardy osób.

Silne uczucie łączące Kate i Williama widać na pierwszy rzut oka, jednak książęca para zazwyczaj stroni od okazywania sobie czułości, występując na różnego rodzaju wydarzeniach. Obowiązuje ich bowiem królewski protokół, który zabrania publicznego demonstrowania uczuć. Do takiej sytuacji doszło jednak ostatnio podczas jednego z wydarzeń, na które były zwrócone oczy całego świata.

Kate towarzyszyła swojemu ukochanemu mężowi na Royal Charity Polo Cup zorganizowanym w Berkshire, a po zwycięstwie jego drużyny nagrodziła go dwoma uroczymi pocałunkami w policzek. Następnie wręczyła mu prezent od japońskich sponsorów – imitację hełmu samurajskiego wojownika.

Całe szczęście, ten niesamowity moment został uchwycony przez fotografów, co pozwoliło zobaczyć uroczy pocałunek książęcej pary fanom z całego świata. Niewielu z nich jednak w pierwszej chwili zwróciło uwagę na pewien niesamowity szczegół.

Pocałunek brytyjskiej pary książęcej miał miejsce w wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Pocałunku, który obchodzony jest co roku 6 lipca. Praktyka narodziła się w Wielkiej Brytanii na początku 2000 roku i rozprzestrzeniła się na wiele innych krajów, trwając do dziś.

Kiedy Kate i William złamali królewski protokół?

To jednak nie pierwszy przypadek, w którym księżna Kate i książę William złamali królewski protokół. Cambridge’owie pojawili się na zeszłorocznej gali Earthshot Prize, której pomysłodawcą był sam książę Filip. Uroczystość odniosła ogromny sukces, a media rozpisywały się na temat stylizacji gości, którzy mieli za zadanie wybranie na tę okazję kreacji sprzed lat. Uwagę fotoreporterów przykuł jednak inny szczegół. Windsorowie zostali uchwyceni na jednej z fotografii Chrisa Jacksona, trzymając się za ręce.

Kolejnym przykładem zbyt dużej, publicznej zażyłości książęcej pary był moment ich wyjścia ze szpitala po narodzinach księcia Louisa. William i Kate ponownie złapali się za ręce, nie zwracając uwagi na wszechobecnych fotoreporterów. Ten piękny widok wywołał szaleństwo wśród ich fanów, jednak nie był do końca zgodny z królewskim protokołem.

Książe William i Księżna Kate po narodzinach księcia Louisa

Książe William i Księżna Kate po narodzinach księcia Louisa

Podobna sytuacja miała miejsce już w 2011 roku podczas charytatywnego meczu polo w 2011 roku. W czasie rozgrywek członkowie brytyjskiej monarchii nieco się zapomnieli, nie szczędząc sobie czułych gestów i wymieniając się pocałunkami. Sytuacja była szeroko komentowana w mediach dopiero po latach, kiedy zdjęcie ujrzało światło dzienne.

Księżna Kate i Książe William oddają się czułościom podczas meczu charytatywnego

Księżna Kate i Książe William oddają się czułościom podczas meczu charytatywnego

Co sądzicie o publicznym okazywaniu czułości przez książęcą parę?


Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Komentarze

 • Gość pisze:

  „Silne uczucie łączące Kate i Williama widać na pierwszy rzut oka”

  TA… akurat. Kopiują Harrego i Meghan jak opętani, to az s, alone zaczyna być. Niestety bliskości nie da się udawać. Całują się jak znajomi na powitanie, a nie para bliskich ludzi.
  William przecież przestał grać w polo, a teraz nagle odegrał polo, bo Harry gra. Na jednym z męczy Meghan była z psem i się z nim bawiła, Kate przyszła z psem i się z nim bawiła, w usta jednak nie dali rady się pocałować, widać nawet udawanie ma swoje granice.
  „Światła zgasły”, kamery zgady i każde z nich poszlo do swojego domu. Ot, taka to „miłość”

  • Gość pisze:

   Ile jeszcze razy jeszcze napiszesz te bzdury? Daj normalnym ludziom żyć.

  • Gość pisze:

   Mnie tam wygląda, że to Harry jest zły i nieszczęśliwy. To zdanie na końcu bardzo do niego pasuje. Tego o czym piszesz w ogóle nie widać. No… zobaczymy…

 • Gość pisze:

  Królowa jest już tak stara, że przestali się jej bać. William był wychowany w ślepej poddańczości babce. Jak kazała, tak miało być. Zobaczyli że królowa już nie jest wszechmocna, Harry robi co chce i nie ponosi konsekwencji prawie, to i im kij z tyłka wychodzi.

  • Gość pisze:

   aaahahahaha to dlatego hazz nazwał córkę po tej złej, rasistowskiej \'babce\'! to z \'poddańczości\'! ahahahaha aleś ty głupia!

 • Gość pisze:

  Czasy się zmieniają a protokół przestarzały

 • Gość pisze:

  A kiedy mają trzymać się za ręce,ściska , tulić czy całować… Są młodzi… Czasy się zmieniają..a protokoły przestarzałe… brawo

 • Gośćwasi kibice pisze:

  Brawo Kejt I William tak trzymać a że od czasu do czasu trzymiecie się za ręce dasz buzi pięknej żonie i wice wersa to tylko świadczy O was że jesteście piękna młoda para i żaden protokół nie powinien zakazywać tego

 • GośćAli pisze:

  To też ludzie.

 • Gość pisze:

  Czy okazanie sobie na zewnątrz czułości to coś złego.

 • Polka pisze:

  FAjni młodzi ludzie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×