„Kevin sam w domu”. Życie aktorów 30 lat po filmie. Nie brakuje tragicznych historii. Niektórych już nie ma wśród nas

Kevin sam w domu

Kevin sam w domu

Odtwórcy ról w filmie Kevin sam w domu nie mieli łatwego życia. Czy krąży nad nimi klątwa? Losy niektórych z nich są naprawdę przerażające!

Kevin sam w domu to istny fenomen socjologiczny. Film miał premierę w 1990 roku. Od tego czasu dalej jest uwielbiany przez widzów. Fabuły produkcji raczej nie trzeba nikomu przypominać. Warto za to dodać, że już dwa lata później wyemitowano sequel – Kevin sam w Nowym Jorku. W kolejnych latach wyszły jeszcze kolejne kontynuacje. Żadna z nich nie zdobyła już jednak większej popularności. Dlaczego? Wszystko przez to, że zabrakło w nich już legendarnego odtwórcy roli Kevina, czyli Macaulay’a Culkina.

O ile film okazał się sukcesem kasowym, to nie można powiedzieć, aby również występujący w nim aktorzy cieszyli się wielkim szczęściem… Ostatnio ich losy przypomniał tabloid Fakt.

Macaulay Culkin – Kevin

Największym „przegranym” z obsady jest tytułowy Kevin. Majątek zarobiony przez Culkina doprowadził do rozwodu jego rodziców, którzy pokłócili się o jego kasę. Jako dorosły człowiek roztrwonił sporą część majątku. Dziś jest on szacowany na 18 milionów dolarów amerykańskich. Culkin ma na koncie m.in.: rozwód z żoną oraz uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Obecnie nieco się uspokoił. Pozostaje w związku z Brendą Song, z którą ma syna o imieniu Dakota. 41-latek coraz częściej pojawia się też w nowych produkcjach.

John Heard – ojciec Kevina

Odtwórca roli ojca Kevina również miał życie pełne zawirowań. Na koncie miał rozwód i oskarżenie o napad na byłą dziewczynę. Heard zmarł na atak serca w 2017 roku w wieku 71 lat.

Joe Pesci – włamywacz Harry Lime

Aktor o włoskich korzeniach zagrał jednego z bandytów. Film był tylko jednym z jego sukcesów zawodowych. Wystarczy wspomnieć, że Pesci zagrał w hitowych Chłopakach z ferajny. Jeszcze w 2019 roku wcielił się w postać gangstera w Irlandczyku, za którą został nominowany do Oscara. W życiu prywatnym również nie miał szczęścia. Rozwodził się aż trzy razy…

John Candy – Gus Polinski

Odtwórca roli „króla polki” – Gusa Polinskiego to człowiek legenda. Aktor miał opinię kobieciarza i nałogowego imprezowicza. Kolorowa prasa przez lata rozpisywała się o jego nałogach alkoholowym i narkotykowym, niebezpiecznej jeździe i chorobliwej nadwadze. W latach 90. Candy przeszedł na dietę. Było już za późno – zmarł na zawał w 1994 roku w wieku 44 lat.

Catherine O’Hara – matka Kevina

Filmowa matka Kevina jest wyjątkiem. Aktorka zagrała jeszcze później w wielu filmach. Teraz wiedzie spokojne życie prywatne. Szczęśliwie wyszła za mąż i wydała na świat dwoje dzieci.

Daniel Stern – włamywacz Marv Merchants

Szczęście miał też aktor, który wcielił się w drugiego z bandytów. Co ciekawe, szybko porzucił on aktorstwo, by skupić się na sztuce. Zaczął tworzyć rzeźby i wystawiać je w muzeach. Być może zmiana profesji oszczędziła mu kłopotów, które mieli jego koledzy z planu.


Macaulay Culkin na lotnisku w Paryżu

Macaulay Culkin na lotnisku w Paryżu

John Heard nie żyje

John Heard nie żyje

Joe Pesci

Joe Pesci

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×