Andrzej Łapicki przed śmiercią zmienił testament. Nie zostawił żonie ani grosza. Jak wygląda jej życie?

Czym się dziś zajmuje Kamila Łapicka?

Czym się dziś zajmuje Kamila Łapicka?

Kamila Łapicka zasłynęła jako młodsza o 60 lat żona znanego aktora filmowego i teatralnego, Andrzeja Łapickiego. Czym zajmuje się obecnie i jak wyglądało jej życie po śmierci znanego męża?

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki przez lata tworzyli parę, która ściągała na siebie uwagę. Powodem była znaczna różnica wieku – dzieliło ich aż 60 lat. Poznali się w redakcji miesięcznika Teatr, w którym aktor publikował swoje felietony. Zaiskrzyć miało niemal od razu, a pomimo sprzeciwu bliskich i znajomych, już po trzech miesiącach byli już razem.

Na ślubnym kobiercu stanęli w 2009 roku – on miał 85 lat, ona 25 lat. Pokazywali się publicznie, swoją obecnością uświetniając branżowe imprezy, związane nie tylko z filmem.

Kamila Łapicka – co stało się z żoną Andrzeja Łapickiego?

Ich sielanka nie trwała jednak długo. Trzy lata później Andrzej Łapicki zmarł. Żałobie Kamili przyglądała się cała Polska, zwłaszcza, że wdowa po Łapickim podejmowała kontrowersyjne kroki. Chwilę po śmierci męża, wyrzuciła jego prywatne rzeczy, a to co zostało, próbowała sprzedać.

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Czyżby w ten sposób kobieta chciała zamknąć pewien etap w swoim życiu? Trudno powiedzieć. Na szczęście pamiątki po aktorze udało się ocalić od zguby i przekazano je Emilianowi Kamińskiemu, który zadbał, by trafiły do specjalnej gabloty w teatrze. Nie da się ukryć, że Andrzej zmienił testament tuż przed śmiercią i to podobno w tajemnicy przed żoną.  Większość majątku, w tym mieszkanie, Łapicki przepisał swojej córce oraz wnuczce.

Kamila, po śmierci mężczyzny łapała się różnych zajęć. Pisała dla magazynu Pani, W sieci ukazywały się jej felietony. Gdy jej kariera stanęła w miejscu, rozpoczęła studia doktoranckie – dostała nawet dziewięciomiesięczne stypendium na swoje padania.

Prowadzi także swojego bloga zteatru.pl, na którym publikuje m.in. recenzje sztuk teatralnych. Ostatni wpis opublikowała w grudniu, ubiegłego roku. Na stronie tak pisze o samej sobie:

Dziewczyna z Pragi. Teatrolog z wykształcenia. Wielbicielka współczesnego dramatu. Pasjonatka kultury iberyjskiej i żydowskiej. PS Tę zadziorną falę mam do dziś!

Czy strona odniesie sukces? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Zobacz także: Zuzanna Łapicka nie żyje. Odeszła wybitna dziennikarka

 


Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki na premierze

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki na premierze

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×