NewsyZuzanna Łapicka nie żyje. Odeszła wybitna dziennikarka

Zuzanna Łapicka nie żyje. Odeszła wybitna dziennikarka

Zuzanna Łapicka nie żyje
Zuzanna Łapicka nie żyje
Zuza Maciejewska

21.12.2018 10:20, aktual.: 21.12.2018 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zuzanna Łapicka nie żyje. Zmarła polska pisarka i dziennikarka, ważna postać dla świata mediów. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa.

O śmierci Zuzanny Łapickiej poinformował na swoim Facebooku reżyser Andrzej Saramonowicz. We wzruszającym wpisie przyznał, że Zuzanna była wspaniałym człowiekiem:

Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2230944926936638&id=100000634566548

Podobną informację umieścił także Andrzej Sławicki:

https://www.facebook.com/andrzej.slowicki/posts/10210568871216565

Wiosną 2016 roku, Zuzanna Łapicka publicznie oznajmiła, że jest chora na nowotwór jelita. Niespełna rok temu wydała książkę Dodaj do znajomych, w której opisała swoje niezwykłe relacje z wybitnymi Polakami, takimi jak: Krystyna Janda, Magda Umer, Agnieszka Osiecka czy Jan Paweł II. Nie zabrakło także miejsca na wątek dotyczący jej małżeństwa z Danielem Olbrychskim. Para miała córkę Weronikę.

W ramach promocji swojej biografii, Zuzanna udzieliła wielu wywiadów. W jednym z nich publicznie skomentowała swoją walkę z rakiem:

 Moja córka Weronika doradziła mi, żebym na zbyt szczegółowe pytania odpowiadała: „Arystokracja nie mówi, który organ”. I tego się trzymam. Natomiast chciałabym podkreślić, jak ważne jest nastawienie psychiczne, naprawdę wszystko jest w głowie – podkreślała dziennikarka w jednym z wywiadów.

Łapicka miała 64 lata.

Kim była Zuzanna Łapicka?

Zuzanna Łapicka urodziła się 18 marca 1954 r. Była córką aktorka Andrzeja Łapickiego i jego pierwszej żony Zofii. Miała brata Grzegorza. Ukończyła romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, chociaż swoje życie związała z mediami.

Telewizja stała się dla niej miłością zawodową. Rozpoczęła w niej swoją pierwszą pracę, która polegała na tłumaczeniu dialogów zagranicznych filmów. Lubiła też pisać. W trakcie swojej kariery teksty publikowała w czasopismach takich jak m.in. FilmElleUroda.

Przez kilka lat była żoną Daniela Olbrychskiego, z którym miała córkę. Chociaż para się rozstała, pozostawała w przyjaznych relacjach.

 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
 • Zuzanna Łapicka nie żyje
[1/11] Zuzanna Łapicka nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także