Kwiaciarnia odmówiła Jurkowi Owsiakowi zrobienia wiązanki dla WOŚP: „Zamurowało nas”. Doszło do nieprzyjemnej rozmowy

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak od lat musi mierzyć się z hejtem i przykrymi komentarzami, ale sytuacja sprzed kilku dni bardzo go zabolała. Opowiedział, co mu się przytrafiło. Przyznaje, że jest w szoku. 

Jurek Owsiak to jeden z najbardziej znanych działaczy charytatywnych i społecznych w kraju. Jest on założycielem i prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku podsumowuje zbiórki, które prowadzi podczas Wielkiego Finału. Jest on zazwyczaj organizowany w styczniu. W tym roku będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ odbędzie się on już po raz 30. W tym dniu wspierają go wolontariusze, którzy z puszkami wyruszają na ulice wszystkich większych i mniejszych miast w Polsce i zbierają datki na kolejny cel. Każdego roku jest związane z ochroną zdrowia, a szczególnie ze wsparciem najmłodszych pacjentów. Podczas nadchodzącego finału zadaniem WOŚP będzie zebranie funduszy na okulistykę dziecięcą.

W pomoc Jurkowi chętnie angażują się także gwiazdy show-biznesu. Wystawiają one różne rzeczy na licytacje, które zazwyczaj osiągają niesamowite sumy. Każdego roku fundacja zbiera miliony złotych, które rozdysponowuje do różnych placówek zdrowotnych w Polsce.

Jurek Owsiak nie został obsłużony w kwiaciarni

Szczytna działalność Jurka Owsiaka ma jednak swoich przeciwników. Chociaż miliony Polaków wspiera jego zbiórki i chętnie wrzuca symboliczne kwoty do puszek, za które otrzymuje słynne czerwone serduszko, to są też tacy, którym nie podoba się całe zamieszanie związane z WOŚP. Nie przekonuje ich nawet to, że organizator kilka razy był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Niestety Jurek Owsiak wielokrotnie spotkał się z krytyką, której słuchał z pokorą. Po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w 2019 roku, czyli zaatakowaniu nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który pomimo reanimacji zmarł, rozważał on nawet odejście ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry. Tak się jednak nie stało i nadal pomaga. Ostatnio jednak ponownie musiał zmierzyć się z niechęcią. Udając się na pogrzeb przyjaciela, chciał zamówić wiązankę w imieniu WOŚP. Niestety nie został obsłużony.

Dzwonimy i chcemy zamówić wiązankę. Numer kwiaciarni znaleźliśmy w internecie. Zamawiamy ją w imieniu WOŚP i rozmowę urywa – dzwonimy jeszcze raz – odzywa się głos męski wyjaśniający, że nic nie przerywa, to on przerwał, bo nie ma ochoty przyjąć zamówienia od Orkiestry. Zamurowało nas! (…) bardziej pomyśleliśmy, jak temu gościowi zaszła za skórę Orkiestra? W sensie medycznym, czy ideologicznym? (…) ale nieprzyjęcie zamówienia na wiązankę pogrzebową – tego nie mogliśmy zrozumieć! Pewnie, że zabolało, bo to jak w filmie grozy – takie rzeczy dzieją się w zakamarkach nienawiści, które potrafią rozniecić niezły ogień – relacjonował.

Przyznał, że na co dzień mierzy się z hejtem i nieprzychylnymi komentarzami w sieci, ale tym był szczególnie zszokowany, tym co usłyszał w słuchawce. Nie prowadził dalszej dyskusji, ponieważ właściciel kwiaciarni miał prawo odmówić podjęcia się zlecenia. Co myślicie na ten temat?


Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Jurek Owsiak - 29. finał WOŚP

Komentarze

 • Gość pisze:

  Buców nie brakuje, w każdym zawodzie.

 • GośćAnia pisze:

  Ale Prostak. Wróci to do ciebie.

 • Kajka pisze:

  Trzeba było kupić kwiaty w swoim imieniu a nie fundacji

 • NARODOWIEC pisze:

  BRAWO DLA TEGO PANA Z KWIACIARNI BOLSZEWIKÓW LEWAKÓW NIE OBSLUGUJEMY PIEKNIE Z KAZDYM LEWAKIEM W POLSCE TRZEBA TAK ZROBIC

  • Gość pisze:

   Brawoooo. Owsiak do roboty a nie zebrac. Polacy wiedza komu pomagac. Nic na sile. A lewakow niszczyć.

  • Gość ELA pisze:

   ALE Z CIEBIE NIENAWISTNY NARODOWIEC!!!! JESTEŚ GORSZY NIŻ LEWACY RAZEM WZIĘCI!!!!

 • KasiaqaeysiaGość pisze:

  Prowadzacy działalność gospodarczą ma OBOWIAZEK obsłużyć klienta !!! W przeciwnym razie mozna wezwać policję lub sprawe zgłosić d sądu

 • Gość pisze:

  „Trędowatemu” trąd już mózg zaatakował.

 • Gość pisze:

  Proponuję nie leczyć sprzętem WOŚP tych, co plują i koniecznie też ich dzieci (w imieniu nienawistnych stary h)

  • Gość pisze:

   I tak on tym sprzetem rzadzi. Krzesel na pandemie nie chciał dac. I dla kogo ta zbiorka?

   ?

 • Iza-1 pisze:

  Panie Owsiak, kto sieje wiatr ten zbiera burzę wystarczylo nie bawić się w politykierkę tylko być skupionym na swojej działaności.

 • niema innych kwiaciarni? pisze:

  A co miał mu odpowiedzieć, jak za chwilę mieli przyjść na kontrolę czy kwarantanna jest przestrzegana? Wiecie jaki to dramat dla kwiaciarza, gdy w żniwa musi zamknąć biznes? Gdybyś był w zasięgu jego zębów toby cię pogryzł… ciesz się ze tylko pyskował… pysiu.

 • Karola pisze:

  Przecież w sytuacji kiedy w Polsce już się nie leczy obywateli, wyskakiwać z WOŚP?! To tak jakby podpisywać się pod trwającą programową bądź nie ale jednak faktyczną eksterminacją Polaków. Bo skoro gramy jakby nic się nie stało, tzn. uważamy, że nic złego się nie dzieje. Słabe. Ja bardzo szanuję Jurka Owsiaka ale naprawdę fałszywie pogrywa. Skompromitował się z „Przystankiem” i nie wyciągnął wniosków.

 • Gość pisze:

  Taki live kaźdy robi jak uwaźa nie jesteśmy na ty jak juź panie Bóźe kwiaciarzu 2 cole za półowe po 8 i 4 a 2 cole za 10zł king quenn prince princess szczyt źenady został przekroczony na święta cw..li się spodz4ewał ale jeszcze kurw..szony pomogły i to tyle

 • upominaj się pisze:

  Następny po Bogu, któremu hołdu nie oddają… co za życie!

 • Trędowaty pisze:

  Czyli mój komentarz nie został zaakceptowany, bo napisałem prawdę drogi moderatorze?

 • Trędowaty pisze:

  Też bym odmówił, on tylko znalazł sposób na zarabianie/przekręty/pieniędzy pod płaszczykiem WOŚP. DRAŻNI MNIE TEN chamski gość

  • Gośćmisia pisze:

   Tredowaty bucu

  • Gość pisze:

   Gdyby nie sprzęt za pieniądze z tych zbiórek nie było by na świecie ani mnie ani dziecka mojej przyjaciółki. Proszę nie gadać bzdur. Życzę Panu, aby nigdy nie musiał Pan albo Pana bliscy z tego sprzętu skorzystać.

 • Goaniaść pisze:

  Nie wierze w to bajka wymyslona zeby znowu macic

 • Bożena pisze:

  Mam nadzieję,że kiedyś ten mężczyzna będzie potrzebował pomocy,i zapewni mu ją urządzenie z serduszkiem WOŚP,wtedy naprawi swój błąd i wesprze datkiem,będąc szczęśliwym,że uratowano mu życie.

  • Gość pisze:

   Sama z siebie jesteś taka głupia czy jak .

  • Gość pisze:

   Oby nigdy nie musiał korzystać ze sprzętu kupionego przez WOŚP. Zdrówka p. Pana, zdrowia! Coś niesamowitego, przecież to było normalne zamówienie. Brak słów.

  • Gość pisze:

   Widać jakich łgarstw się nasłuchałaś. Ty też nie zostaniesz podpięta pod żaden sprzęt wypożyczony z fundacji, bo oni mają tylko sprzęt dla dzieci. Tak,że tego

  • Gość pisze:

   Co za bzdety. Radzę przejść się po szpitalach. Jest mnóstwo łóżek i sprzętu dla oddziałów geriatrycznych. A jak brak miejsca to i na taki zostaniesz przyjęty…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×