Do kiedy będziemy obowiązkowo nosić maseczki? Znamy odpowiedź. Kluczowe słowa ministra zdrowia

Maseczki ochronne, Łukasz Szumowski

Maseczki ochronne, Łukasz Szumowski

Koronawirus w Polsce. Na czwartkowej konferencji minister Szumowski poinformował, na jak długo zostaną z nami maseczki ochronne. Kiedy się ich pozbędziemy?

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenił się błyskawicznie. Rząd Mateusza Morawieckiego, by zmniejszyć liczbę kolejnych zachorowań, podjął stanowcze kroki i wprowadził obostrzenia, utrudniające kontakty międzyludzkie, tym samym ograniczające rozprzestrzenianie się COVID-19.

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier poinformował o kolejnych obostrzeniach i o tym, że po Świętach Wielkanocnych zostanie przedstawione szczegółowe rozwiązanie dotyczące stopniowego powrotu do rzeczywistości gospodarczej i właśnie dzisiaj o 18.oo spotkanie się odbyło. Minister Szumowski zdradził na nim, jak długo zostaną z nami maseczki ochronne.

Jak długo będziemy nosić maseczki ochronne?

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski w czwartek wieczorem poinformowali o nowych działaniach związanych z koronawirusem w Polsce. Zmiany mają jeden cel: odmrożenie polskiej gospodarki.

Podczas odpowiadania na pytania dziennikarzy minister Łukasz Szumowski odniósł się do kwestii obowiązkowego zakrywania ust i nosa. Przypomnijmy, że nakaz ten obowiązuje od czwartku 16 kwietnia. Rząd wprowadził go tuż przed Wielkanocą. Na pytanie, do kiedy będziemy zmuszeni nosić maseczki ochronne, odpowiedź była jasna i jednoznaczna.

Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Nie napawa to optymizmem, gdyż praca nad szczepionką to długotrwały proces i mimo tego, że naukowcy robią, co mogą, potrwa to jeszcze pewnie kilka miesięcy.

Zobacz także: Nowy sposób leczenia koronawirusa już w Polsce. Od wtorku pacjenci poczują wyraźną ulgę


Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus - zasady zakupów

Koronawirus - zasady zakupów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×