NewsyW jakim stanie jest Łukasz Szumowski? TVN24 dotarł do nowych informacji. Mówi się o oszustwie

W jakim stanie jest Łukasz Szumowski? TVN24 dotarł do nowych informacji. Mówi się o oszustwie

Łukasz Szumowski – koronawirus
Łukasz Szumowski – koronawirus
Marta Borkowska

21.10.2020 08:20, aktual.: 21.10.2020 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku października dowiedzieliśmy się o tym, że Łukasz Szumowski zakaził się koronawirusem. Jako pierwszy informację taką podał portal Onet.pl. Według niego zachorował nie tylko mężczyzna, ale także członkowie jego rodziny. Padały spekulacje na temat, tego jakoby miał się zarazić podczas urlopu, jednak nie potwierdziły się. Koronawirus dopadł Szumowskiego na terytorium naszego kraju.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poproszony o komentarz w tej sprawie, udzielił tylko krótkiej odpowiedzi:

 Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania – czytaliśmy na Onet.pl.

W jakim stanie jest Łukasz Szumowski?

Kolejne informacje mówiły o tym, że Szumowski z powodu braków objawów bardzo szybko doszedł do siebie i zakończył kwarantanne. Wykonany test miał okazać się negatywny.

Łukasz chorobę przechodził bezobjawowo – informowała SE osoba z bliskiego otoczenia byłego ministra.

Jednak w połowie października znów media obiegła wiadomość o ponownym zakażeniu COVID-19. Tym razem stan zdrowia polityka wymagał hospitalizacji, co ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska. Łukasz potwierdził fakt, że znajduje się w szpitalu, dodał, że zaraził się od córki, a wynik, który wcześniej otrzymał był fałszywie dodatni.

Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem z money.pl.

Ostatnie szczegóły na temat stanu zdrowia polityka mówiły, że leży pod tlenem, jednak oddycha samodzielnie. Dziś tabloid postanowił sprawdzić, jak aktualnie wygląda sytuacja. Jak dowiedział się Super Express, Szumowski czuje się już dobrze. Został wypisany do domu. Miał kartotekę z czerwoną gwiazdką, więc nikt poza prowadzącym lekarzem nie miał kwalifikacji do tego, by zajrzeć w jego badania.

 Wejście do sali było na kod - zdradziła osoba z otoczenia Szumowskiego.

Były minister zdrowia przeszedł chorobę bezproblemowo. SE zwróciło uwagę na fakt zamieszania z testami, które miało u niego miejsce. Dlaczego tak się działo? Ujawniła to rozmowa rzecznika rządu na antenie TVN 24.

Ja z panem ministrem Szumowskim nie rozmawiałem. Z tych informacji, które posiadam, wynika, że albo minister Szumowski za pierwszym razem miał fałszywie pozytywny wynik - to się czasami zdarza. Lub druga opcja, która się zdarza na świecie, ponowne zachorowanie. Chociaż ja obstawiam tę pierwszą opcję - mówił Piotr Muller.
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski SK:, , fot. AKPA/AKPA
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski SK:, , fot. AKPA/AKPA
scena z: Zofia Romaszewska, Łukasz Szumowski, Jerzy Kwieciński, SK:, , fot. AKPA/AKPA
scena z: Zofia Romaszewska, Łukasz Szumowski, Jerzy Kwieciński, SK:, , fot. AKPA/AKPA
Łukasz Szumowski z żoną Anną
Łukasz Szumowski z żoną Anną
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także