Szukaj

Łukasz Szumowski drugi raz zaraził się koronawirusem. SE: „Sytuacja jest poważna”. Co dokładnie wiadomo?

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski ma koronawirusa i trafił do szpitala. To już po raz drugi, kiedy prasa donosi o zakażeniu byłego ministra zdrowia. Jaki jest jego stan?

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia i twarzą walki z Covid-19 na samym początku pandemii. Gdy do Polski dotarła epidemia koronawirusa, doradzał premierowi, zabierał głos w wywiadach, pojawiał się na konferencjach prasowych. Zrezygnował jednak ze swojej funkcji:

Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Nigdzie jednak nie znikam, pozostaję posłem, chciałbym również wrócić do zawodu – ogłosił.

Chociaż Szumowski wycofał się z pracy w ministerstwie, kolorowa prasa nadal interesowała się jego życiem i szeroko komentowała jego poczynania. Jeden z tabloidów donosił o wakacjach, które spędzał na luksusowym jachcie w Hiszpanii. Odpoczywał ze znajomym, o czym pisaliśmy tutaj. Po powrocie okazało się, że ma koronawirusa – jako pierwszy pisał o tym Onet. Miał zakazić się po powrocie do kraju. Covid-19 stwierdzono wtedy także u członków jego rodziny.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa po raz drugi?

Jakiś czas po tych doniesieniach byłego ministra sfotografowali fotoreporterzy. Wybrał się na zakupy.

Łukasz chorobę przechodził bezobjawowo – informowała SE osoba z bliskiego otoczenia ministra.

Potem sensacyjne doniesienia pojawiły się w Gazecie Wyborczej. Szumowski miał odwiedzić Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie. Panował tam zakaz odwiedzin. Podobno wizytował członka rodziny, który leczył się w klinice. Krewny polityka również mógł mieć koronawirusa.

Jak każda osoba z dodatnim wynikiem Covid bez objawów, spędziłem w izolacji domowej 10 dni – mówił w SE Łukasz Szumowski, odpowiadając na zadane na ten temat pytania: – Oczywiście nie opuszczałem miejsca izolacji. W związku z tym, te doniesienia nie są prawdziwe – stwierdził.

Teraz media obiegły informacje, że były minister zdrowia po raz drugi zakaził się SARS-CoV-2. Trafił z koronawirusem do szpitala, jak ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska. W rozmowie z portalem nie chciał potwierdzić tej informacji.

Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku.

Dziennikarze Wirtualnej Polski podają, że informacje o chorobie Szumowskiego potwierdzili w dwóch źródłach. Były minister miał zakazić się od swojej córki, która z kolei mogła zarazić się w szkole. Są przypuszczenia, że polityk obecnie przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. WP podaje, że podobno ma widoczne objawy Covid-19, a z kolei Super Express w swoim artykule informuje, że „sytuacja jest poważna”.

Czekamy na kolejne doniesienia, a Szumowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.


Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski fot. AKPA

scena z: Zofia Romaszewska, Łukasz Szumowski, Jerzy Kwieciński, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×