Szukaj

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce. Pilny komunikat rządu

Koronawirus w Polsce. Rząd Mateusza Morawieckiego przedłużył dotychczasowe obostrzenia i wprowadził kolejne. Czy trzeba będzie nosić maseczki ochronne? Czy będzie można odwiedzać rodzinę w Wielkanoc? Czwartkowa konferencja premiera rozwiała wszelkie wątpliwości. 
Koronawirus w Polsce: Mateusz Morawiecki - konferencja premiera w sprawie koronawirusa

Koronawirus w Polsce: Mateusz Morawiecki - konferencja premiera w sprawie koronawirusa

Koronawirus w Polsce jest już miesiąc. W tym czasie liczba chorych przekroczyła 5 tysięcy, ponad 160 to ofiary śmiertelne. Rząd, by zapobiegać kolejnym zarażeniom, wprowadził liczne obostrzenia. Odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły, przedszkola, restauracje. Wprowadzono zmiany w handlu — klienci zakupy muszą robić w rękawiczkach, między 10:00, a 12:00 kupować mogą jedynie osoby 65+.

Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza obostrzenia. Jakie?

W czwartek odbyła się konferencja premiera. Mateusz Morawiecki powiedział, że gdybyśmy nie stosowali obostrzeń, dziś moglibyśmy mieć nawet 40 tysięcy zachorowań. Z racji tego, że większość z nich traci ważność, rząd postanowił je przedłużyć.

Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki

Do 19 kwietnia zamknięte będą m.in. kina, teatry, galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Do tego samego dnia będą obowiązywać limity osób w sklepach i kościołach, święta Wielkanocne nie będą wyjątkiem.

Do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły, lotniska i międzynarodowy ruch kolejowy. Do 3 maja granice pozostaną zamknięte dla podróżujących z zewnątrz, Polaków przekraczających granice będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna. Imprezy masowe zostają wstrzymane do odwołania.

Egzaminy maturalne i 8-klasistów zostają przeniesione. Prawdopodobnie odbędą się w czerwcu, 3 tygodnie wcześniej data zostanie oficjalnie ogłoszona.

Od przyszłego czwartku, 16 kwietnia, będzie obowiązywać obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wskazana jest maseczka, w przypadku jej braku można zasłonić twarz szalikiem lub chustą.

Co ze świętami Wielkanocnymi? Morawiecki zaapelował, by zostać w domu i spędzić je w gronie najbliższej rodziny z tymi, z którymi mieszkamy.

Proszę, aby pozostać w gronie najbliższej rodziny — zaapelował szef rządu.

Premier zapowiedział też, że po świętach rząd zamierza przestawić szczegółowe rozwiązania dotyczące stopniowego powrotu do rzeczywistości gospodarczej.

Zobacz także: Jeździsz rowerem w czasie koronawirusa? Możesz dostać mandat. I to bardzo wysoki


Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Koronawirus - mandaty za łamanie kwarantanny

Koronawirus - mandaty za łamanie kwarantanny

Dodaj komentarz

  • Marti pisze:

    Oczywiście wszystko ma wrócić do normy, bo wybory mają się odbyć. Co za hipokryzja rządzących. Dobro człowieka nie jest przecież ważne. Skandal!!!

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×