Euro 2020. Zagraniczne media ostro skrytykowały Wojtka Szczęsnego. Nie miały dla niego litości po samobójczym golu

Euro 2020: Wojtek Szczęsny

Euro 2020: Wojtek Szczęsny

Euro 2020. Wojtek Szczęsny w meczu Polski ze Słowacją zapisał na swoim koncie samobójczego gola. Ten fakt skomentowano w brytyjskiej telewizji. Nie mieli dla niego litości.

W poniedziałkowy wieczór Polacy pojawili się na stadionie w Sankt Petersburgu. W ramach Euro 2020 rozegrali mecz z drużyną ze Słowacji. Sporo osób trzymało kciuki za zwycięstwo biało-czerwonych. Wśród nich nie brakowało gwiazd. Swoje wsparcie okazywały one w mediach społecznościowych. Instagram zalała lawina zdjęć zrobionych w trakcie kibicowania.

Chociaż biało-czerwoni byli uważani za faworytów spotkania, przegrali 1:2. Wojtek Szczęsny był jednym z zawodników, który miał pecha podczas meczu. Bramkarz w 18. minucie próbował obronić strzał przeciwnika. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że zapisał na swoim koncie gola samobójczego.

W obronie męża stanęła Marina Łuczenko, która w tej sprawie wydała oświadczenie na Instagramie. Dosadnie odniosła się do krytyki, która spłynęła na jej ukochanego:

Jestem dumna z naszej drużyny. Walczyli i dali z siebie wszystko. Emocje były olbrzymie! Jestem dumna z mojego kochanego męża. Dla nas zawsze jest wygrany, cokolwiek się nie dzieje na boisku. Wiem, jak ciężko pracuje i ile kosztuje to go wyrzeczeń. Zawsze stara się z całych sił godnie reprezentować nasz kraj. Nie rozumiem tych, którzy piszą te okropne rzeczy. Tak chcecie dodać otuchy naszym reprezentantom do dalszej gry? Nie poddajemy się…

Euro 2020. Samobójczy gol Szczęsnego komentowany w brytyjskiej telewizji

Polski bramkarz przeszedł do historii. Jest pierwszym, który podczas tegorocznych mistrzostw, oddał samobójczy strzał. Ten fakt odbił się szerokim echem w mediach. Skomentowano go m.in. na łamach brytyjskiej telewizji ITV, gdzie sportowcy nie mieli litości dla piłkarza. Głos zabrał były zawodnik kadry Holandii, Nigel de Jong. Wskazał, że Szczęsny popełnił błąd, którego zrobić nie powinien:

Szczęsny musi zachowywać się lepiej w takiej sytuacji, nie ma prawa wpuścić takiego strzału po krótkim rogu. Na to zawsze uczulają trenerzy.

Wspomnijmy, że Wojtek Szczęsny nie ma szczęścia do meczów rozgrywanych przy okazji wielkich imprez. Ma za sobą udział w trzech dużych turniejach, które rozegrał w biało-czerwonych barwach. Z żadnego nie może być zadowolony. Dwa pierwsze turnieje kończył na pierwszym meczu, w ostatnim wystąpił w dwóch spotkaniach. O tym, dlaczego nie zakończyły się one dla niego szczęśliwie, piszemy tutaj.


Euro 2020 - Wojciech Szczęsny wpuścił gola

Euro 2020 - Wojciech Szczęsny wpuścił gola

Wojtek Szczęsny - Euro 2020

Wojtek Szczęsny - Euro 2020

Marina i Liam wspierają Szczęsnego na Euro 2020

Marina i Liam wspierają Szczęsnego na Euro 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×