Szukaj

Zaskakujące zmiany w polskiej kadrze! Z dalszą grą pożegnał się jeden z najlepszych piłkarzy! Kibice w szoku

Polska kadra

Polska kadra

Łukasz Piszczek zakończył grę w reprezentacji

Ciąg dalszy zmian w polskiej reprezentacji. Z dalszą grą w kadrze pożegnał się Łukasz Piszczek. Ostatnim meczem, który rozegrał było feralne starcie Polski z Kolumbią na Mundialu 2018.

Piszczek o swoim odejściu z reprezentacji poinformował kibiców za pośrednictwem Instagrama. 33-letni piłkarz napisał:

W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. Dziękuję przede wszystkim kibicom za wsparcie, trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim kibicom wiele radości.

Nowy trener reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, już kilka tygodni temu poinformował o niepewnych losach Piszczka. Sportowiec był jedynym piłkarze, który po powrocie z Mistrzostw Świata w Rosji zastanawiał się nad dalszą grą w zespole:

Z całej tej grupy jedyną osobą, która potrzebuje troszeczkę czasu na podjęcie decyzji jest Łukasz Piszczek. Nieudane mistrzostwa odbiły się na nim emocjonalnie. Bardzo zależałoby mi jednak na tym, aby kontynuował reprezentacyjną karierę.

Łukasz w ostatnich słowach pożegnania z biało-czerwonymi zaznaczył, że życzy drużynie Brzęczka wszystkiego najlepszego:

Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów.

Piszczek zadebiutował w reprezentacji podczas meczu z Estonią w lutym 2007 roku. Uczestniczył w czterech wielkich turniejach – Euro 2009, 2012 i 2016, MŚ 2018. W sumie na murawie w barwach Polski wystąpił 65 razy, zdobywając trzy gole

Piszczek w ostatnim czasie wielokrotnie zwracał uwagę, że ma coraz większe problemy z utrzymaniem najwyższego poziomu i z regularną grą we wszystkich rozgrywkach. Defensor będzie mógł skupić się teraz na grze w barwach Borussii Dortmund, z którą ma podpisany kontrakt aż do czerwca 2020 roku – relacjonuje Onet.

Będzie wam go brakować na boisku?

Dzień dobry. W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów. ????????

A post shared by Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26) on

Już wiadomo, kto z kim trzyma w polskiej kadrze. Zaskakujące przyjaźnie i podział na grupy wśród piłkarzy

Łukasz Piszczek pokazał gorące zdjęcie z wakacji. To ciało będzie się Wam śnić po nocach 😉

Łukasz Piszczek został ojcem! Znamy imię i płeć dziecka


Mecz Polska-Senegal, Mundial 2018, na zdj. Łukasz Piszczek

Mecz Polska-Senegal, Mundial 2018, na zdj. Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek – piłkarze regenerują siły po meczu Polska-Kolumbia

Łukasz Piszczek – piłkarze regenerują siły po meczu Polska-Kolumbia

Łukasz Piszczek bez koszulki nad basenem w Moskwie przed meczem Polska-Senegal (Mundial 2018)

Łukasz Piszczek bez koszulki nad basenem w Moskwie przed meczem Polska-Senegal (Mundial 2018)

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×