Diego Maradona został pozbawiony narządów wewnętrznych przed pochówkiem? Szokujące doniesienia mediów

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona nie żyje. Piłkarz zmarł 25 listopada 2020 roku. Okoliczności do tej pory są niejasne i na jaw wychodzą nowe, szokujące fakty.

Diego Armando Maradona był jednym z największych piłkarzy w historii futbolu. „El Diez” w ostatnich latach życia walczył o zdrowie. Lata niehigienicznego trybu życia dały o sobie znać. Zmarł w 25 listopada 2020 roku w Argentynie. Przyczyną śmierci był obrzęk płuc, który doprowadził do zatrzymania akcji serca.

Legenda piłki nożnej i mistrz świata, zawodnik wielu czołowych europejskich klubów miał 60 lat. Wraz z jego odejściem skończyła się pewna epoka futbolu. Fani na całym świecie pogrążyli się w żałobie. Kondolencje płynęły z całego świata. Maradonę żegnali najwięksi – Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, Leo Messi i wielu innych.

Po śmierci legendy zaczęły wypływać na światło dzienne szokujące fakty na temat jego ostatnich lat. Okazało się, że piłkarz, który przez lata kariery zarobił miliony, umierał w biedzie.

Maradona umierał w biedzie. Nie miał pieniędzy. Żył tylko z pensji, którą dostawał za prowadzenie drużyny Gimnasia La Pata. On wszystkie pieniądze rozdawał. Kiedy ludzie go prosili o pomoc, to on był dla nich hojny. Inni go okradali – mówi dziennikarz Louis Ventura.

To jednak nie wszystko. Okoliczności śmierci Maradony wzbudzały wiele wątpliwości. Ciągle wychodzą na jaw nowe fakty. Co ujawniono?

Diego Maradona pochowany bez serca?

Równo rok temu świat piłki nożnej stracił legendę. Mimo że media donosiły o złym stanie zdrowia Maradony, to i tak jego śmierć wstrząsnęła opinią publiczną. Po odejściu legendy futbolu pojawiało się wiele informacji, w których nie brakowało oskarżeń o zaniedbania w leczeniu i opiece nad piłkarzem. Pojawiały się również plotki, że został pochowany bez serca.

Potwierdził te rewelacje Nelson Castro, lekarz i dziennikarz, a także autor książki Zdrowie Diego, prawdziwa historia. Miało do tego dojść między innymi dlatego, że grupa kibiców klubu Gimnasia y Esgrima La Plata, chciała wykraść serce Maradony.

Z kolei włoska La Gazetta dello Sport pisze, że z ciała Maradony pobrano serce, wątrobę i nerki, tydzień po jego śmierci. Narządy zostały przetransportowane do Zakładu Anatomii Patologicznej Kuratorium Naukowego Policji w Buenos Aires, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań.

 


Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×