Piękna córka Pawła Kukiza walczy z ciężką chorobą! Pierwszy raz wyjawiła w jakim jest stanie! „Z bólu nie byłam w stanie chodzić”

Pola Kukiz na wakacjach

Pola Kukiz na wakacjach

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza pierwszy raz tak szczerze opowiada o swojej chorobie. Pola Kukiz cierpi na endometriozę, którą wykryto u niej przypadkiem.

Piękna córka Pawła KukizaPola Kukiz niedawno bawiła się na ślubie swojej starszej siostry Julki,  zdjęcia ze ślubu krążyły po sieci, zatem znany tata, który prowadził Julkę do ołtarza pękał z dumy. Niestety okazuje się, że młodsza pociecha Kukiza – Pola Kukiz walczy z groźną chorobą, z którą zmaga się mnóstwo kobiet na całym świecie. Córka Kukiza jest chora na endometriozę. O swojej chorobie Pola dowiedziała się przypadkowo. Raptownie poczuła się źle i wylądowała w szpitalu w stanie wymagającym natychmiastowej operacji.

Endometriozę zdiagnozowano u mnie niecałe 3 lata temu. Trafiłam z pracy prosto do szpitala, bo z bólu prawie nie byłam w stanie chodzić. Następnego dnia miałam operację. Niestety w moim przypadku endometrioza została „wykryta” jak była już w dosyć zaawansowanym stopniu – wyjawiła Pola w VIVA!

Pola dopiero w wywiadzie dla Viva! pierwszy raz mówi otwarcie o swojej chorobie. Zrobiła to jednak w ważnym celu. Pola chce   szerzyć świadomość o chorobie, a przede wszystkim pragnie zachęcić inne kobiety do tego, by nie bały się mówić o tym głośno.

 Dzisiaj jest 30 marca, Światowy Dzień Endometriozy i to chyba wystarczająco dobry powód do podzielenia się swoim „doświadczeniem” z tą chorobą, cierpię na endometriozę, a swoje życie mogę podsumować krótko: Ból, ból i jeszcze raz ból – wyjawiła Pola

Córka Pawła Kukiza o swojej walce z endometriozą sporo pisze także na Instagramie. Wkleja zdjęcia opatrując je komentarzami.

Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec. Nie tylko ból menstruacyjny, ale również problemy z jelitami, nerkami, bóle kręgosłupa to codzienność w „walce” z tą chorobą” – czytamy na jej profilu

Pola nie wstydzi się swojej choroby, ostatnio pokazała swoje zdjęcie, na którym pozuje bez retuszu, w piżamie, z plastrami na brzuchu i na rękach. Takim realistycznym zdjęciem Pola uświadamia kobiety, czym jest endometrioza, zachęcając do regularnych badań.

Badajcie się i działajcie jak najszybciej – czytamy na jej Instagramie

Dodajmy, że endometrioza objawia się dokuczliwym bólem w okolicy miednicy, często towarzyszy menstruacji, zatem jest trudny do zdiagnozowania.

Badacie się regularnie?

Córka Pawła Kukiza stanęła przed ołtarzem! Próbowała wziąć ślub po cichu, ale wydała ją siostra. Miała boską suknię!

Córka Pawła Kukiza wyszła za mąż! Zdjęcia ze ślubu pięknej Julki trafiły do internetu

 

Ile zarabiają kandydaci na prezydenta Warszawy? Te kwoty mogą Was powalić na kolana!


Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Córka Pawła Kukiza jest chora na endometriozę

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×