Beata Tyszkiewicz świętuje urodziny! Ile lat skończyła Pierwsza Dama polskiego filmu?

Beata Tyszkiewicz obchodzi urodziny

Beata Tyszkiewicz obchodzi urodziny

Beata Tyszkiewicz świętuje 80 urodziny

Nazywa się ją Pierwszą Damą polskiego filmu, a w Tańcu z Gwiazdami była ukochaną jurorką wszystkich widzów. Beata Tyszkiewicz 14 sierpnia skończyła 80 lat! I choć nie widujemy jej już na ekranie tak często jak kiedyś, jej popularność nie maleje, a szacunek i respekt jaki wzbudza, wciąż są imponujące.

Tyszkiewicz przyszła na świat 14 sierpnia 1938 roku w Wilanowie. W latach 1957-1958 uczyła się w PWST w Warszawie, a później trafiła do TVP, w której pracowała jako inspicjentka. Uprawienia aktorskie otrzymała zaś w 1978 roku – bez egzaminu. Ministerstwo Kultury i Sztuki nie miało w tej kwestii cienia wątpliwości.

Jej pierwszym filmem była ekranizacja Zemsty, w której wystąpiła jeszcze jako uczennica. Wcielała się w rolę Klary w produkcji wyreżyserowanej przez Antoniego Bohdziewicza w 1957 roku. Była żoną Andrzeja Wajdy, z którym doczekała się córki, Karoliny. Później związała się z Witoldem Orzechowskim i Jackiem Padlewskim, z którym doczekała się drugiej córki, Wiktorii.

Mało która aktorka może poszczycić się tak barwnym życiorysem i bogatym doświadczeniem, choć na scenie zagrała jedynie raz. Jak wyznała, nie mogłaby przeżywać dramatu tej samej postaci każdego dnia przez kilka miesięcy.

I choć odeszła z Tańca z Gwiazdami ze względu na problemy zdrowotne, widzowie wciąż liczą, że jeszcze powróci do tanecznego show.

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Polsat w końcu wyjął asa z rękawa! Już oficjalnie wiadomo kto zastąpi Beatę Tyszkiewicz! To gwiazda zagranicznej edycji show

Wiemy kto zastąpi Beatę Tyszkiewicz w „Tańcu z gwiazdami”! To prawdziwa niespodzianka!

Beata Tyszkiewicz to absolutna mistrzyni riposty! Tylko ona mogła tak odpowiedzieć na pytanie o nową jurorkę „Tańca z gwiazdami”


Beata Tyszkiewicz miała zawał

Beata Tyszkiewicz miała zawał

Beata Tyszkiewicz - prezentacja kosmetyków

Beata Tyszkiewicz - prezentacja kosmetyków

Beata Tyszkiewicz - Taniec z gwiazdami 7 odcinek 2

Beata Tyszkiewicz - Taniec z gwiazdami 7 odcinek 2

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×