Zwolniony z TVP Artur Orzech jest już gwiazdą innej stacji. Właśnie pochwalił się, gdzie znalazł nową pracę

Artur Orzech ma nową pracę

Artur Orzech ma nową pracę

Artur Orzech długo nie był bezrobotny po tym, jak został zwolniony z TVP. Dziennikarz właśnie pochwalił się, czym będzie się zajmował. Gdzie pracuje?

Artur Orzech przez lata był jedną z czołowych gwiazd TVP. Od 1992 roku komentował m.in. finały i półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji. Później zastąpił Wojciecha Manna w roli prowadzącego Szansy na sukces. Dziennikarz w krótkim czasie zyskał sympatię widzów programu, którzy do tej pory nie mogą pogodzić się z decyzją zarządu Telewizji Polskiej.

Stacja pod koniec marca zrezygnowała z dalszej współpracy z Orzechem. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że prowadzący z dużym opóźnieniem poinformował, iż nie będzie mógł wziąć udziału w planowanych nagraniach. W krótkim czasie znaleziono za niego zastępstwo:

TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia „Szansy na sukces” pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego. Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP.

Sprawę skomentował sam dziennikarz, który przyznał, że sam rozwiązał umowę z TVP, przez co zapłacił karę:

Gdyby to Telewizja Polska zerwała ze mną umowę, nie musiałbym płacić kar umownych za zerwanie jej przeze mnie. Szkoda czasu i słów. Amen – cytuje wpis na Facebooku Orzecha Pomponik.

Artur Orzech długo jednak nie był bezrobotny. Właśnie pochwalił się, że otrzymał nową pracę.

Artur Orzech otrzymał nową pracę

Orzech nie musiał długo czekać na nowe oferty pracy. Okazuje się, że propozycję złożył mu Piotr Kosiński, który stworzył Rockserwis.fm. Artur zgodził się na przedstawione przez niego warunki i wkrótce poprowadzi własną audycję:

Z prawdziwą radością chciałbym ogłosić, iż Artur Orzech dołącza do ekipy Radia Rockserwis FM i od 14.06.2021 godz. 21:00 będzie spotykać się z Wami w autorskim programie NUTA NUT’A. Artur jest moim przyjacielem od lat, znakomitym radiowcem, wybitnym znawcą tematów wszelakich i bardzo się cieszę, że wybrał Rockserwis FM i przyjął zaproszenie, by stać się ważnym ogniwem naszej redakcji. Życzę mu bardzo wielu udanych i przynoszących satysfakcję programów na naszej antenie! Piotr Kosiński – napisano w oświadczeniu.

Dobrą nowinę przekazał również sam Artur. Na kanale na YouTube opublikował wideo, w którym poinformował, że wraca do radia:

Moi kochani dziś będzie krótko i radośnie. Wracam do radia niezwykle kultowego, którego patronem i założycielem i ojcem dyrektorem jest Piotr Kosiński, równie legendarna postać jeśli chodzi o dziennikarstwo radiowe w naszym kraju. Pierwszy postawił na internet i tym się może szczycić, że miał nosa – powiedział.

W dalszej części w swojej wypowiedzi zdradził, dlaczego zdecydował się na pracę właśnie w tej stacji:

Dlaczego Rockserwis? Dlatego, że to jest właściwa antena dla muzyki rockowej, muzyki niezależnej i szeroko pojętej muzyki, która ma walory artystyczne. Dlaczego Rockserwis? Bo nie musimy bać się sformatowania na przykład czasowego. […] Tutaj autorzy grają to, co chcą, a przede wszystkim zwracają uwagę na to, co artyści prawdziwi chcą przekazać nam słuchaczom i co warte jest prezentacji. Radio prawdziwe, radio autentyczne, radio autorskie, co też mnie bardzo cieszy […].

Poniżej możecie obejrzeć film opublikowany przez dziennikarza, w którym opowiada o nowej pracy.

Będziecie słuchać pierwszej audycji Artura?


Artur Orzech- Opole 2018, próba przed trzecim koncertem

Artur Orzech- Opole 2018, próba przed trzecim koncertem

Agata Konarska i Artur Orzech.

Agata Konarska i Artur Orzech.

Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech – 100-lecie ZAiKS-u

Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech – 100-lecie ZAiKS-u

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×